Izglītība

Talsu novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes (PII) vasaras periodā no 1. jūnija strādās ar samazinātu grupu skaitu, un tās nepieciešamības gadījumā var tikt apvienotas. PII, lai savlaicīgi saplānotu darbu vasaras periodā, aprīlī aptaujās audzēkņu vecākus, lai uzzinātu bērnu skaitu, kuriem būs nepieciešamība apmeklēt iestādi vasarā.

Talsu novadā darbojas 15 (PII) un septiņas skolas ar pirmsskolas grupām, kas ikdienā rūpējas par bērnu pieskatīšanu, izglītošanu un sagatavošanu skolas gaitu sākumam.

Kolkas pamatskolas pirmsskolas grupa un Mērsraga PII „Dārta” ar samazinātu grupu skaitu strādās visus trīs vasaras mēnešus, bet pārējās PII periodiski būs slēgtas. Laikā, kad attiecīgā PII bērniem būs slēgta, tiks piedāvāta iespēja šo pakalpojumu saņemt citā novada izglītības iestādē. Šādā veidā plānojot darbu, izglītības iestādēs tiks veikti nepieciešamie remonta darbi, kā arī tas ļaus izglītības iestāžu vadītājiem ērtāk organizēt pedagogu atvaļinājuma laiku. Vasaras periodā visas PII strādās ar samazinātu grupu skaitu.

Talsu novada domes lēmums (27.01.2022. Nr. 7) „Par pirmsskolas izglītības programmas bērnu ēdināšanas maksas piemērošanas kārtību Talsu novada pašvaldības izglītības iestādēs” nosaka, ka Talsu novada izglītības iestādēs vasaras periodā – jūnija, jūlija, augustā, maksa par bērna ēdināšanu tiek maksāta kā avansa maksājums 50% apmērā par nākamo mēnesi.

Ja bērns ir pieteikts vasaras periodā apmeklēt PII, bet to neapmeklē un vecāks par to nav ziņojis iestādei līdz iepriekšējas dienas 16.00 e-klasē vai rakstiski, vecākam tiek piestādīts rēķins 50% apmērā no neapmeklēto, bet pieteikto apmeklējuma dienu ēdināšanas maksas. Šis nosacījums attiecas arī uz bērniem, kuriem piešķirta pašvaldības apmaksāta ēdināšana.

Savukārt Talsu novada domes lēmums (28.02.2023.) „Par ēdināšanas izmaksu segšanu Talsu novada izglītības iestāžu izglītojamiem” paredz, ka ēdināšanas izmaksas bērniem, kuri apgūst sešgadīgo apmācību (bērni, kuri 1. septembrī uzsāks skolas gaitas) tiek segtas laika posmā no attiecīgā mācību gada 1. septembra līdz 31. maijam. Vasaras mēnešos šiem bērniem ēdināšanas izmaksas sedz vecāki.

Vecāki, kuri būs pieteikuši bērnus vasaras periodā PII apmeklējumam citā pirmsskolas izglītības iestādē (uz laiku, kamēr iestāde slēgta), slēgs līgumu no 15. līdz 18. maijam ar iestādi, kuru apmeklēs.

Ja rodas jautājumi, aicinām interesēties pie attiecīgās iestādes vadītāja vai Talsu novada Izglītības pārvaldē pie izglītības darba speciālistes (pirmsskolas jautājumos) Daces Ivanovas (telefons: +371 26471166, dace.ivanova@talsi.lv, izglitibasparvalde@talsi.lv).

Renāte Freiberga