Talsu novada ģerbonis
Talsu novada ģerbonis
Talsu novada ģerboņa melnbaltā versija
Talsu novada ģerboņa melnbaltā versija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2022. gadā tika izstrādāts un apstiprināts jauns Talsu novada ģerbonis, kas izceļ Talsu novada unikalitāti un atklāj tā vērtības. Talsu novada ģerbonis akcentē ūdens bagātību, Kolkas raga smaili, kur tiekas divas jūras, un Talsu novada vēsturisko vērtību – ozollapu vainagu, kas vieno un spēcina novadu un tā iedzīvotājus. 
Talsu novada ģerboni izstrādāja heraldiskie mākslinieki Ilze Lībiete un Juris Ivanovs. Valsts Heraldikas komisija atzinīgi novērtējusi Talsu novada ģerboni, uzsverot, ka tajā heraldiski gaumīgs vizuālais risinājums apvienots ar spēcīgu simbolu kopumu.


Talsu novada ģerboņa heraldiskais apraksts: dalīts ar pazeminātu smaili: zils un zelts. Zelta smailē zaļš ozollapu vainags.

Talsu novada karogs
Talsu novada karogs

 

Talsu novada logo
Talsu novada logo

Talsu novada logotips ir kopējā vizuālā atpazīstamības zīme. To veido stilizēta etnogrāfiskā zīme „Talsu saulīte” uz zaļa fona un tekstuālā daļa „Talsu novads”. „Talsu saulīte” ir šīs puses cilvēkiem zināms ornaments, kas jau agrākos laikos, ieausts villaines stūros, sargājis ikvienu nēsātāju.  Saule – tas ir gaismas un jaunas dienas simbols, kas nes svētību un auglību. Saule ir Talsu novada vēsturiskajai folklorai raksturīgs simbols, kas vijies cauri laikiem un ticis izmantots tautastērpos, vides objektos un arī mūsdienu vizuālajā saziņā. Tā apļa forma simbolizē mūžību, harmoniju un vienumu.
Logotips pauž kustību, enerģiju un dzīvesprieku – Talsu novads sprakšķ no enerģijas un darītgribas!

 

Talsu pilsētas atpazīstamības zīmes: svītru kods un saulīte

Svītru kods (taisnās līnijas) 11 dažādu toņu, secīgi izvietotu, nedalāmu, taisnu līniju salikums, kas atvasināts no Talsu novada etnogrāfiskā brunču raksta.

Svītru kods (liektās līnijas) 11 dažādu toņu, secīgi izvietotu, nedalāmu, liektu līniju salikums. Iespējams izmantot kā alternatīvu, lai paplašinātu lietošanas un izmantošanas veidus.

Talsu saulīte

Tas ir  trīs krāsu etnogrāfisks astoņu staru apļveida ornaments, kas attēlo sauli, apvienojot taisno un slīpo krustu, ko papildina citi grafiski tēli (aplīši, krustiņi un kausiņi).

Talsu saulīte- Tas ir  trīs krāsu etnogrāfisks astoņu staru apļveida ornaments, kas attēlo sauli, apvienojot taisno un slīpo krustu, ko papildina citi grafiski tēli (aplīši, krustiņi un kausiņi).