Uzņēmējdarbības uzsākšana – soli pa solim

Mūsu ikdienas skrējienā bieži rodas ideja par sava uzņēmuma dibināšanu. Uzņēmējdarbības uzsākšana vienmēr ir liels izaicinājums, tas ir sākums kaut kam jaunam un nezināmam. Ir jābūt drosmei un spējai uzdrīkstēties, lai uzsāktu savu biznesu.

Lai veiksmīgi uzsāktu savu uzņēmējdarbību ir nepieciešams apzināt tādus priekšnoteikumus kā:

  • Motivācija – vēlme to darīt;
  • Ideja – zināt, ko darīt;
  • Uzņēmējspēja – spēja un neatlaidība to darīt;
  • Sākuma kapitāls – lai ir, ar ko uzsākt;
  • Vēlme cīnīties – lai krīzes situācijās nepadotos, bet rastu risinājumu.

LIAA atbalsts ideju autoriem un jauniem uzņēmumiem.

Uzsākot jebkura veida biznesu, tā pamatā ir jābūt idejai un spējai saprast, ka tieši tevis uzsāktais bizness ir nepieciešams ikdienas tirgū.

Vēl ļoti svarīgi ir izvēlēties uzņēmējdarbības veidu un tās formu. Lai to pareizi izdarītu, nepieciešams saprast, kurā nozarē uzņēmums plāno veikt saimniecisko darbību. Šim nolūkam paredzēta Saimniecisko darbību statistiskā klasifikācija Eiropas kopienā (NACE), kur var iepazīties ar katras nozares aprakstu.

Saimniecisko darbību var veikt šādās uzņēmējdarbības formās:

Uzņēmumu reģistrāciju veic Uzņēmumu reģistrs, tā mājaslapā arī var iepazīties ar dokumentu veidiem, kas jāiesniedz, reģistrējot uzņēmējdarbību.

Lai uzņēmums varētu pilnvērtīgi darboties, tam ir jābūt reģistrētam ka nodokļu maksātājam un ir jāveic grāmatvedības uzskaite atbilstoši Latvijas Republikas likumdošanai.

Var noderēt dažādu iestāžu sniegtās konsultācijas un atbalsta programmas. Šādu informāciju sniedz Latvijas investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), tai skaitā arī par biznesa plāna izveidi, biznesa inkubatoriem attiecīgajā reģionā, pieejamajiem semināriem un atbalsta iespējām: LIIA kontaktinformācija, informācija par biznesa inkubatoriem, informācija par aizdevumu jaunajiem uzņēmumiem un biznesa uzsācējiem.

Laba plānošana – veiksmīga uzņēmuma izveide!