Datums 3. decembris, 2024
Laiks10.00–14.00
Vieta Talsi, Talsu Tautas nams, Lielā iela 19/21
Asinsdonoru dienas afiša

Valsts asinsdonoru centrs dosies pie donoriem uz Talsiem katru mēnesi. Donoru dienas Talsos jau kļuvušas par ilggadēju tradīciju, un pagājušajā gadā Valsts asinsdonoru centrs mūsu pilsētu apmeklējis katru mēnesi. Tā ir iespēja vairot donoru skaitu, tā iegūstot līdzcilvēku dzīvībai tik nepieciešamās asinis. Ja 2022. gadā asinis ziedoja 545 cilvēki, tad 2023. gadā to skaits sasniedza 710 personas. Pirmo reizi  asinis ziedoja 46 personas. Arī šogad Valsts asinsdonoru centrs Talsos ieradīsies reizi mēnesī.

Ziedojot asinis, cilvēks palīdz ne tikai citiem, bet arī pats sev. Tā ir iespēja organismā stimulēt asinsrades sistēmu, atjaunojot asins sastāvu, mazāk slimot ar akūtām un hroniskām slimībām, uzzināt pulsu, asinsspiedienu un hemoglobīna līmeni, saņemt analīžu rezultātus, pirms tam to piesakot reģistratoram.

Lūdzam pievērst uzmanību:

  • starp asins ziedošanas reizēm jāpaiet pilnām 9 nedēļām;
  • 12 mēnešu periodā sievietes drīkst ziedot asinis 4 reizes;
  • 12 mēnešu periodā vīrieši drīkst ziedot asinis līdz 6 reizēm (turklāt pēc 6. reizes vīriešiem jāievēro 3 mēnešu pārtraukums).

Ja vēlies palīdzēt, ziedojot asinis, tad pārliecinies par savu atbilstību nosacījumiem www.vadc.lv un apmeklē Donoru dienas, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu.