Atbalsts Ukrainai

Līdz 28. martam Talsu novadā apmeties 101 Ukrainas civiliedzīvotājs, 45 ir bērni. Desmit personas, kuras iepriekš bija ieradušās Talsu novadā, ir aizceļojušas. Tuvākajā laikā novadā ieradīsies ap 30 jauno basketbolistu ar pavadošajām personām, kuri tiks izmitināti Rojā.

Šobrīd Ukrainas civiliedzīvotāji ir apmetušies gan pašvaldības īpašumos, gan lielākoties pie radiem, draugiem un paziņām Rojā, Kaltenē, Ārlavā, Dundagā, Vandzenē, Talsos, Mērsragā, Lībagos, Laucienē, Balgalē.

Darbu ar cilvēkiem no Ukrainas, kolīdz viņi ierodas Talsu novadā, sāk Sociālais dienests. Cilvēkiem tiek nodrošinātas  pārtikas un higiēnas preces, kā arī tiek sniegts cits nepieciešamais atbalsts, piesaistot vajadzīgos speciālistus.

Patlaban Sociālais dienests 45 personām izmaksājis garantētā minimālā ienākuma pabalstu, savukārt Bāriņtiesa noteikusi aizbildnību septiņiem bērniem.

Deviņi bērni no Ukrainas Talsu novadā sākuši apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādes Vandzenē, Talsos, Rojā un Mērsragā, bet 17 bērni sākuši skolas gaitas Talsos, Rojā, Mērsragā un Upesgrīvā.

Talsu novada pašvaldības rīcībā ir informācija, ka vairāki atbraukušie cilvēki arī atraduši darbavietas: tās nodrošinātas gan pašvaldības iestādēs, gan pie privātpersonām.