Atbalsts Ukrainai

Pēc Talsu novada pašvaldības rīcībā esošās informācijas, Talsu novadā no 2. līdz 7. martam no Ukrainas ieradušās 17 personas, deviņas no tām ir bērni.

Valstiskā līmenī Ukrainas cilvēku izmitināšanu pašvaldībās koordinē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD). Līdz šim uz Talsu novadu VUGD nav novirzījis Ukrainas cilvēkus, jo iesākumā tiek izvēlētas robežai tuvākās pašvaldības.

Daļa cilvēku no Ukrainas Talsu novadā ieradušies sadarbībā ar biedrību, bet daļa atbraukusi pie radiem. Cilvēki ir apzināti, un Talsu novada sociālais dienests iesaistījies nepieciešamās palīdzības nodrošināšanā.

Talsu novada pašvaldība aicina ikvienu, pie kā ieradušies cilvēki no Ukrainas, ziņot par to Talsu novada pašvaldības policijai pa diennakts dežūrtālruni +371 26132701, pat ja nav nepieciešama papildu palīdzības nodrošināšana. Informāciju par cilvēkiem no Ukrainas ir svarīgi reģistrēt Valsts robežsardzē, ko, ja tas nav paveikts, iespējams izdarīt pa tālruņiem +371 67913569 vai +371 67913568, vai sazinoties ar pašvaldības policiju.

Atgādinām, ka Talsu novada pašvaldība ir gatava ieceļojušajiem cilvēkiem no Ukrainas nodrošināt izmitināšanu un ēdināšanu, palīdzību dokumentu sakārtošanā, pirmsskolas izglītības iestāžu un pārējo izglītības iestāžu pakalpojumus, kā arī risināt citus jautājumus, kas saistīti ar ukraiņu uzturēšanos Latvijā, Talsu novadā.

Talsu novada pašvaldība nekavējoties vērsīsies pēc atbalsta pie iedzīvotājiem, ja Ukrainas bēgļiem būs nepieciešama cita veida palīdzība, kas nodrošināma ar sabiedrības iesaisti.