Atbalsts Ukrainai

No 2. līdz 9. marta pusdienas laikam Talsu novadā ieradušās 22 personas no Ukrainas. No tām 12 ir bērni vecumā no trīs līdz 18 gadiem. Ukraiņu cilvēki novadā ieradušies ar biedrību palīdzību, kā arī atbraukuši pie radiem un paziņām.

Talsu novada pašvaldība aicina ikvienu, pie kā ieradušies cilvēki no Ukrainas, informēt par to Talsu novada pašvaldības policiju, izmantojot diennakts tālruni +371 26132701. Informāciju par ieceļojušajām personām no Ukrainas ir svarīgi reģistrēt Valsts robežsardzē. Ja tas, iebraucot Latvijā, nav izdarīts, tad to var paveikt,  zvanot pa tālruni +371 67913569 vai +371 67913568, vai sazinoties ar pašvaldības policiju.

Ja nepieciešama palīdzība ieceļojušo no Ukrainas uzņemšanā vai formalitāšu kārtošanā, jāvēršas pašvaldības policijā (tālrunis +371 26132701), kas tālāk koordinēs situāciju risināšanu, piesaistot Talsu novada sociālo dienestu.

Talsu novada pašvaldība ir gatava ieceļojušajiem cilvēkiem no Ukrainas nodrošināt izmitināšanu un ēdināšanu, palīdzību dokumentu sakārtošanā, pirmsskolas izglītības iestāžu un pārējo izglītības iestāžu pakalpojumus, kā arī risināt citus jautājumus, kas saistīti ar ukraiņu uzturēšanos Latvijā, Talsu novadā.

Talsu novada pašvaldība nekavējoties vērsīsies pēc atbalsta pie iedzīvotājiem, ja Ukrainas bēgļiem būs nepieciešama cita veida palīdzība, kas nodrošināma ar sabiedrības iesaisti.