Atbalsts Ukrainai

Talsu novada pašvaldības rīcībā esošā informācija liecina, ka Talsu novadā šobrīd apmetušies 74 Ukrainas civiliedzīvotāji, no tiem 35 ir bērni. Ukrainas cilvēkiem, līdztekus citai nepieciešamajai palīdzībai, sākta garantētā minimālā ienākuma (GMI) pabalsta izmaksa.

Talsu novada Sociālais dienests informē, ka šobrīd GMI pabalsts izmaksāts 27 personām, par kopējo summu 2316 eiro. Ukrainas civiliedzīvotāji var saņemt tieši tādu pašu sociālā atbalsta pakalpojumu klāstu kā ikviens Latvijas valstpiederīgais. Tāpat Talsu novada pašvaldība sniedz citu nepieciešamo palīdzību, piemēram, nodrošina izmitināšanu, pārtikas un higiēnas pakas, palīdz risināt dokumentu sakārtošanu un citus ikdienā tik nozīmīgus jautājumus.

Cilvēkiem no Ukrainas ierodoties Talsu novadā, par to ir jāinformē Talsu novada pašvaldība, zvanot uz diennakts vienoto tālruņa numuru +371 26132701.