Atbalsts Ukrainai

No 2. līdz 14. martam Talsu novadā ieceļojuši 53 cilvēki no Ukrainas. Lielākoties cilvēki ieradušies pie radiem, draugiem vai paziņām, bet viena atbraukušo kopiena izmitināta Talsu novada pašvaldības īpašumā. Talsu novada Sociālais dienests individuāli tiekas ar katru atbraucēju un sniedz nepieciešamo palīdzību.

No 53 personām 25 ir bērni vecumā no viena līdz 17 gadiem. Visi ukraiņi atrodas drošībā, ir nodrošinātas pamatvajadzības, kā arī citu jautājumu risināšanā iesaistīti attiecīgie speciālisti.

Atgādinām, ka, ja pie kādas personas Talsu novadā ierodas cilvēki no kara skartās Ukrainas, par to ir jāziņo uz diennakts informatīvo tālruni 26132701, arī tad, ja sākotnēji nav nepieciešama Talsu novada pašvaldības palīdzība. Ikvienam cilvēkam, kurš ierodas Latvijā, jāreģistrējas Valsts robežsardzē, ja tas nav izdarīts, tad informāciju iespējams nodot pa diennakts informatīvo tālruni.

Talsu novada pašvaldība jau informējusi, ka ir gatava nodrošināt cilvēkiem, kuri ieradušies no Ukrainas, dažāda veida palīdzību un atbalstu. Talsu novada pašvaldība ir apzinājusi savus īpašumus, kas ir atbilstoši tehniskajām prasībām un kur iespējams izmitināt ieceļojušos no Ukrainas. Tāpat pašvaldībai ir pieejama informācija par privātpersonām, kas ir gatavas izmitināt šos cilvēkus un arī nodrošināt darba iespējas.

Talsu novada pašvaldība apkopojusi noderīgu informāciju, kas varētu būt aktuāla cilvēkiem no Ukrainas, tā pieejama: