Atbalsts Ukrainai

11. martā Talsu novada domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone tikās ar Talsu novada fonda vadītāju Ivetu Rorbahu, lai pārrunātu fonda iesaisti darbā ar cilvēkiem, kuri Talsu novadā ieceļojuši no Ukrainas. Talsu novadā šobrīd apmetušies 43 cilvēki no Ukrainas, un, lai arī primāri jānodrošina viņu pamatvajadzības, tikpat nozīmīga ir iesaiste vietējā kopienā.

Talsu novadā līdz 11. martam ieradušies 43 cilvēki no Ukrainas, no tiem 21 ir bērns. Šie cilvēki lielākoties Talsu novadā apmetušies pie radiem un paziņām, bet Talsu novada Sociālais dienests ar ikvienu atbraukušo tiekas individuāli, lai sniegtu katram nepieciešamo atbalstu.

Pamatvajadzību nodrošināšana ir tikai viens no palīdzības posmiem, tikpat būtiski ir saprast ieceļojušo cilvēku emocionālās vajadzības un atrast veidus, kā tās piepildīt. Šajā jomā palīdzību piekritis sniegt Talsu novada fonds, piesaistot brīvprātīgā darba veicējus un pēc nepieciešamības arī dažādu jomu pārstāvjus.

Savukārt biedrība „Baložu pasts” un tās vadītāja Jana Biezā sadarbībā ar Talsu novada Sociālo dienestu ir gatava iesaistīties ziedojumu vākšanā tiem ukraiņu cilvēkiem, kas ieradušies Talsu novadā.

11. martā noslēgusies pārtikas un higiēnas preču ziedojumu vākšana, bet joprojām iespējams sniegt finansiālo atbalsu (biedrība BALOŽU PASTS, bankas konta numurs LV58HABA0551040981861, a/s „Swedbank”, maksājuma mērķis: Ukrainas bēgļu atbalstam). Ziedotie līdzekļi tiks izmantoti dažādu vajadzību nodrošināšanai.

Talsu novada pašvaldība ziedojumu vākšanā sadarbosies tieši ar biedrību „Baložu pasts”, tā nodrošinot mērķtiecīgu ziedojumu izlietojumu. Ja Ukrainas bēgļiem būs nepieciešama cita veida palīdzība, kas nodrošināma ar sabiedrības iesaisti, publiskajā telpā tiks sniegta precīza informācija.

Atsaucoties citu organizāciju vai privātpersonu lūgumam ziedot Ukrainas cilvēku atbalstam, Talsu novada pašvaldība aicina cilvēkus pārliecināties, vai sniegtais atbalsts sasniegs vēlamo mērķauditoriju.

Talsu novada pašvaldība atgādina, ka novadā darbojas diennakts tālrunis cilvēku no Ukrainas atbalstam: +371 26132701.

Talsu novada pašvaldība ir gatava ieceļojušajiem cilvēkiem no Ukrainas nodrošināt izmitināšanu un ēdināšanu, palīdzību dokumentu sakārtošanā, pirmsskolas izglītības iestāžu un pārējo izglītības iestāžu pakalpojumus, kā arī risināt citus jautājumus, kas saistīti ar ukraiņu uzturēšanos Latvijā, Talsu novadā.