Es i savējais Valdgale
Inna Freiberga

Iebraucot Innas Freibergas un viņas vīra Ata viensētā elpa aizraujas no skaistuma. Viņu saimniecība Valdgalē, kas ir daļa no Valdgales muižas kompleksa, ir arī 2021. gada konkursa „Radi Talsu novadam” laureāte. Taču skaistums nav raksturīgs tikai sakoptajai videi, bet arī Innas vārdos, darbos un šķietami neizsīkstošajā enerģijas plūsmā, kura šobrīd tiek veltīta gan sporta skolotājas darbam Kandavā, gan veidojot unikālus interjera un dizaina priekšmetus no papīra tepat, mājās, kur Inna ir izveidojusi savu studiju.

Katrā cilvēkā ir paslēpta kāda sirdslieta, kāds to pamana uzreiz, cits to meklē un atrod, kāds to nepamana un nemeklē. Innas radošais gariņš ir palīdzējis šo sirdslietu atrast un patiesi iemīlēt!

Kā pati stāsta, kopš vien sevi atceroties, Innai vienmēr ir gribējies kaut ko radīt. Agrā bērnībā dzīvojot laukos, tuvu Kandavai, bijušas pļavas. Kad vāca sienu un to zārdoja Inna no tā veidoja siena lelles, ietērpjot viņas dažādos omītes lakatiņos! Tā kā vēl skolā netika iets, viņa vienkārši sasēdināja lellītes un iedomājās, ka tā varētu būt skolā. Lellēm tika mācīts dziedāt mammas iemācītās dziesmas.

Inna Freiberga

Sākoties skolas gadiem, viņas ģimene pārcēlās dzīvot uz Kandavu. Skolas vecumā viņu ļoti interesēja mūzika. Vecāki tajā laikā pa blatu” iegādājās dažnedažādas skaņu plates un viņa mācījās dziesmu vārdus dziedot līdzi! Kad pienāca vasara, brīvlaikā bija jādodas pie omītes uz laukiem. Tad viņa kāpa uz lēzenā malkas šķūņa jumta un dziedāja. Tā viņai bija koncerttūre! Sākotnēji mācību gaitas sākušās Kandavā, tad ceļi atveda uz Talsu 2. vidusskolu, kuru pabeidzot, devusies uz Rīgu!

Inna Freiberga

Dzīve mēdz mest dažādus kūleņus un cilvēks brīžiem nesaprot, kas notiek. Tā arī Inna kūleņoja starp Kandavu un Talsiem vairākas reizes un tagad viņa ir Talsu pusē. Tad, kad cilvēks aizvadījis kādu dzīves posmu, viņš atskatās atpakaļ un ierauga un saprot likumsakarības. Iespējams, saskata sevi, savu būtību. Viņa saprata, ka ir radošs cilvēks.

Inna stāsta: Mans apzinātais, radošais dzīves ceļš sākās, kad sāku izdomāt kustības un vadīt sava vecuma (20+) meitenēm vingrošanu. Kāds cilvēks no malas to pamanīja un ieteica iet šo ceļu profesionālajā jomā. Tad pabeidzu gan aerobikas instruktoru kursus, gan Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju! Savā radošumā izpaudos un izpaužos gan dejās, gan sporta stundās.

Inna Freiberga

Savos meklējumos iemācījos šūt, tamborēt, veidot apmetumu istabām, iekārtot mājokli, veidot ziedu kompozīcijas un vēl daudz ko citu. Tās bija īslaicīgās aizraušanās. Un tad kādu dienu manās rokās aizķērās” kartona plāksnītes! Viņas saplēsu mazos gabaliņos, aplēju ar ūdeni, pieliku līmi kāda nu tur bija pa rokai, sāku mīcīt. Mīcīju līdz neapzināti izveidojās apaļš kamoliņš, kuru pēc tam sāku šķetināt, paralēli meklējot informāciju dažādos informācijas avotos.

2020. gadā aizsākās kamoliņa veidošana Papīra stāstos”. Sākotnēji roka tika piešauta uz maziem priekšmetiem. Kad amats šķietami bija rokās, tika apsolīts savai draudzenei izveidot 3 lampas ar nosaukumu 3 māsas”. Gajā ļoti raibi, bet solījums bija jāpilda! Un tā viss sākās! Neatsverams atbalsts bijis Innas vīram Atim Freibergam, bez kura palīdzības netiktu realizēti viņas domu lidojumi. Tā izveidojās komandas darbs.

2021. gadā Inna un Atis pamanīti un izvirzīti konkursam Radi Talsu Novadam” nominācijās Gada jaunums” un Sakoptākā privātmāja”. Viņu īpašums tika atzīts par Sakoptāko privātmāju“ Talsu novadā, līdz ar to tika pamanīta viņu dizaina un interjera priekšmetu veidošana! Pirmā Innas izstāde norisinājās Valdgales pagasta bibliotēkā, un jau drīz iesākās tālākais izstāžu ceļš. Iegūstot pozitīvas atsauksmes un iedrošinājumus viņi nolēmām virzīties tālāk! Pirmais sadarbības piedāvājums Innai atnāca no kafejnīcas Plostkrogs”, kur aizceļojusi vesela dizaina trauku kolekcija.

Šobrīd Inna atrodas sākuma posmā, meklējot ceļus tālākajai attīstībai. 2023. gada novembrī izstāde Papīra stāsti” būs apskatāma Talsu Galvenajā bibliotēkā, kurai šogad aprit 135. gads. Pavisam drīz viņai būs izstāde arī Sabiles vīna svētku ietvaros.

Inna Freiberga novēl katram cilvēkam atrast savu sirdslietu, darīt to, ko mīli, un mīlēt to, ko dari!