Atbalsts Ukrainai

Jana Biezā, biedrības „Baložu pasts” pārstāve, sadarbībā ar Talsu novada sociālo dienestu organizē labdarības akciju Ukrainas bēgļu atbalstam. Ikviens aicināts ziedot pārtikas preces, kas ir ilgi uzglabājamas, higiēnas preces un finanšu līdzekļus, lai nepieciešamības gadījumā iegādātos ukraiņu cilvēkiem, kuri ieradīsies Talsu novadā, nepieciešamo.

Jana Biezā publiskajā vidē aicina līdzcilvēkus ziedot ilgi uzglabājamus pārtikas produktus, piemēram, sausās zupas un biezeņus, konservus, zupas burkās, tēju, kafiju, cukuru, dažādus putraimu veidus un pārslas, eļļu, arī konservējumus vai ievārījumus. Tāpat ļaudis aicināti ziedot higiēnas preces un vienreizlietojamās autiņbiksītes.

Ziedojumus lūdzam nogādāt uz Daudzfunkcionālo centru Zvirgzdos („Zvirgzdu pansija”, Zvirgzdi, Laidzes pagasts) no 2. līdz 11. martam.

Ukraiņu cilvēkiem, ierodoties Talsu novadā, būs arī citas nepieciešamības, ko nav iespējams ilgi uzglabāt vai arī šobrīd paredzēt, tāpēc ļaudis var ziedot arī finanšu līdzekļus (biedrība BALOŽU PASTS, bankas konta numurs LV58HABA0551040981861, a/s „Swedbank”, maksājuma mērķis: Ukrainas bēgļu atbalstam).

Atgādinām, ka ikvienam ir iespēja iesaistīties palīdzības sniegšanā arī citādi, piemēram, piedāvājot izmitināšanas vai nodarbinātības iespējas. Šo informāciju, lūdzam norādīt, aizpildot pieteikuma anketu (ŠEIT).

Palīdzības sniegšanu Talsu novadā koordinē pašvaldības policija. Pašvaldības policija strādā visu diennakti, līdz ar to ikviens, kurš vēlas piedāvāt palīdzību, var zvanīt jebkurā diennakts laikā pa dežūrtālruni +371 26132701. Pašvaldības policija fiksēs zvanītāja sniegto informāciju un nodos to tālākai rīcībai pašvaldībai.

Ja cilvēki no Ukrainas ieradušies pie radiem, draugiem vai paziņām Talsu novadā, tad šī informācija ir jānodod vai nu pašvaldības policijai (dežūrtālruni +371 26132701), kas tālāk nodrošinās to iesniegšanu robežsardzē, vai arī jāsazinās ar robežsardzi pa diennakts tālruni +371 67913569 vai +371 67913568.