Kontakti

silvija.nike [at] talsi.lv

Atrašanās vieta

„Strazdes muiža”, Strazdes pagasts, Talsu novads, LV-3291

Darba laiks:

  • Pirmdiena 9.00 – 17.00
  • Otrdiena 9.00 – 17.00
  • Trešdiena 9.00 – 17.00
  • Ceturtdiena 9.00 – 17.00
  • Piektdiena 9.00 – 17.00
  • Sestdiena brīvdienās atbilstoši pasākumu laikam
  • Svētdiena brīvdienās atbilstoši pasākumu laikam

Darbinieki

Silvija Niķe

Vadītāja
silvija.nike [at] talsi.lv

Ieva Jakimova

Strazdes amatierteātra vadītāja
ievajakimova2 [at] inbox.lv

Ginta Kaminska

Lietišķās mākslas kolektīva vadītāja (audējas)
gintakaminska [at] gmail.com

Jau no 1922. gada Strazdes muižas vārds tuvākā un tālākā apkaimē pazīstams ar rosīgām kultūras dzīves tradīcijām, kad darbu muižas ēkā sāka Latviešu Jaunatnes Savienības Strazdes organizācija. Tās paspārnē darbojās pagasta dramatiskais kolektīvs, koris un pūtēju orķestris.

Tā kā muižas ēkā no 1922. gada līdz 2009. gadam atradās Strazdes pagasta skola, tad aktīvi kultūras tradīciju turpinātāji un kopēji bija Strazdes skolas skolotāji Augusts Jansons un Vilis Mitlers.

No 1958. gada  Strazdes pagastā darbojas audēju kolektīvs, tā dalībnieču darbi ceļojuši uz izstādēm Talsos, Rīgā un pat Maskavā. Arī pašreiz Strazdes muižas lietišķās mākslas – audēju kolektīvs, Annas Leivaldes vadībā, piedalās Strazdes pagasta un Talsu novada kultūras dzīvē ar aktīvu izstāžu darbību.

1995. gadā  režisores Allas Ankmanes vadībā savu darbību atjaunojis Strazdes amatierteātris, kas katru gadu pagasta iedzīvotājus priecē ar jaunu pirmizrādi un aktīvu līdzdarbošanos Talsu novada pagastu un pilsētu svētkos un pasākumos. Abi amatierkolektīvi ir Strazdes pagasta kultūras vērtības un lepnums. Strazdes brīvā laika pavadīšanas centrā paspārni raduši arī divi interešu klubi:  biedrība „Sieviešu klubs „Sniedzes”” un „Strazdes muižas atbalsta biedrība”.

2009. gada septembrī, reorganizējot Strazdes pamatskolu, muižas ēka kļuva par Strazdes brīvā laika pavadīšanas centra mājvetu un turpināja dzīvi citā veidolā. 2010. gada 2. aprīlī,  pēc vērienīgas ēkas rekonstrukcijas, Strazdes pagasta iedzīvotājiem tika atvērtas brīvā laika pavadīšanas centra durvis  ar jaunām, moderni izremontētām telpām Strazdes muižā, kur zem viena jumta draudzīgi sadzīvo arī Strazdes bibliotēka.  Pieejama izstāžu zāle un trenažieru zāle.

Strazdē notiek gan tradicionālie ieražu svētki, gan valsts svētki, gan saviesīgi pasākumi. Vasarā iecienīts ir romantiskais muižas parks, brīvdabas estrāde un par tradīciju kļuvusī Strazdes pagasta diena. Sporta laukums, katru gadu augusta otrajā sestdienā, pulcina  sportiskākos novada iedzīvotājus uz Strazdes sporta dienu.
Šeit var arī iznomāt konferenču zāli, lielo zāli un jauniešu naktsmītnes (40 vietas).