Kontakti

rojaskc [at] talsi.lv

Atrašanās vieta

Zvejnieku iela 5, Roja, Talsu novads, LV-3264

Darbinieki

Dace Broka

Vadītāja
dace.broka [at] talsi.lv

Ieva Šaudena

Kultūras pasākumu organizatore
ieva.saudena [at] talsi.lv

Jolanta Rauga

Sieviešu kora „Kalva” vadītāja
jolanta.rauga [at] varam.gov.lv

Sarmīte Smilga

Rojas amatierteātra vadītāja
rojaskc [at] talsi.lv

Ārija Veide

Senioru deju kopas „Gaspažiņas” vadītāja
rojaskc [at] talsi.lv

Rojas kultūras centrs ir mūsdienīga kultūras iestāde Ziemeļkurzemes piekrastē ar vairāk kā 60 gadu laikā izkoptām tradīcijām. Tā misija  ir valsts un pašvaldības kultūras politikas īstenošana Rojas pagastā , ietverot rūpes par amatiermākslas tradīciju nodrošināšanu, iedzīvotāju radošo izpausmju atbalstīšanu un attīstīšanu ,pasākumu organizēšanu, kā arī gan profesionālās mākslas pieejamību Rojas pagastā.

Rojas kultūras centrs atklāts 1962. gadā 1. maijā, kā zvejnieku kolhoza „Banga” kultūras nams. 2007. gada 25. maijā, iestāde no jauna vēra durvis pēc vērienīgas renovācijas un ieguva jaunu nosaukumu – Rojas kultūras centrs. Tajā ir skatītāju zāle ar 400 sēdvietām, izstāžu zāle, konferenču zāle ar 70 sēdvietām, divas aktieru istabas, spoguļu zāle, nodarbību telpa, noliktavas, administrācijas telpas, telpa gaismotājiem. Kultūras centrs ir mājvieta arī Rojas novada galvenajai bibliotēkai, bērnu bibliotēkai, laulību zālei, Talsu novada pašvaldības policijai, NVO, un grupai „Roja”. Apmeklētājiem ar īpašām vajadzībām ierīkotas slīpās uzbrauktuves un lifts uz otro stāvu. Kultūras centrs ir tehniski labi aprīkots – ir skaņu un gaismas sistēmas, bezvadu internets, kinoekrāns u.c.

Rojas kultūras centra pārziņā ir arī Rojas brīvdabas estrāde - vasaras koncertzāle, kas tika uzbūvēta un atklāta 2019.gadā .Tā atrodas vien 100 m attālumā no jūras un Rojas pludmales. Rojas brīvdabas estrāde ir Ziemeļkurzemes vasaras pasākumu norises centrs, tā būvēta kā atklāta tipa celtne ar jumtu visā tās garumā un sienām, lai pasākumu norisi un skatītāju komfortu netraucētu Latvijas mainīgie laika apstākļi. Estrādes skatītāju zāles ietilpība ir līdz pat 1000 sēdvietām un 1000 stāvvietām ,skatuves izmēri 27 x 16m un tā ir patreiz lielākā brīvdabas skatuve Latvijā. Estrādes ēkā izveidota noliktava-palīgtelpa, divas mākslinieku telpas, divas labierīcības, administrācijas kabinets. Estrādes teritorijā atrodas bufete, tualetes ēka, plaši bruģēti laukumi dažādām norisēm vai automašīnu novietošanai. Rojas brīvdabas estrāde jau iekarojusi stabilu vietu populāro vasaras koncertzāļu vidū.

Visā Latvijā izskanējuši tādi pasākumi kā „Zvejnieksvētki Rojā”, „Rojas novada svētki”, „Senā uguns nakts”, kino, mākslas un kultūras festivālā „RojaL”, „Mazie šlāgermūzikas svētki”, Vislatvijas senioru deju svētki „Atgriezies Rojas kāpās” u.c. Kultūras centrā darbojas amatiermākslas kolektīvi- sieviešu koris „Kalva”, amatierteātris, senioru deju kopa „Gaspažiņas”, mūsdienu deju studija „Elfas”, bērnu vokālā studija „Jāņabērni”, bērnu TDK „Pērkonītis”, interešu klubs „Mūzikas draugi”.