Statuss:
Noslēdzies

Projekta nosaukums, fonds, Nr. „Uzlabota jahtu ostu infrastruktūra un ostu tīkla attīstība Igaunijā un Latvijā” (EST-LAT harbours)

Interreg V-A Igaunijas–Latvijas  pārrobežu sadarbības programma  2014.– 2020. gadam

Projekts Nr.EST-LAT 55

Projekta īstenotājs Talsu novada pašvaldība

Projekta vadītājs un speciālists Projekta vadītāja Linda Rutka tel. +371 29448939, e-pasts linda.rutka@talsi.lv

Atbildīgās un sadarbības iestādes Kurzemes plānošanas reģions

Talsu novada pašvaldība

Rojas ostas pārvalde

Darbu veicēji Peldošo piestātņu un aprīkojuma piegāde un uzstādīšana – SIA „Pontoni”

Mobilās iekārtas piegāde jahtu radīto sadzīves un sateču ūdeņu savākšanai – SIA „Pontoni”

Mērķi un uzdevumi Mērķis – stiprināt Latvijas un Igaunijas jahtu ostu tīklu ar kvalitatīviem pakalpojumiem un popularizēt  Austrumbaltijas piekrasti kā burāšanas galamērķi.

Lai sasniegtu projekta mērķi, projekta aktivitātes tiks īstenotas divos virzienos – investīcijas jahtu ostu infrastruktūrā un ostu tīkla mārketings. Jahtu ostu infrastruktūras un pakalpojumu uzlabošanas aktivitātes papildinās iepriekšējā ostu projektā (EST-LAT harbours) veiktās investīcijas, kas veicinās ostu tīkla drošības standartu un pakalpojumu kvalitātes uzlabošanos.

Ostu tīkla mārketinga aktivitātes paredz popularizēt Austrumbaltijas piekrasti (Igaunija un Latvija) kā pievilcīgu, interesantu un drošu burāšanas galamērķi. Mērķa grupa ir burātāji no Vācijas, Somijas, Zviedrijas, Polijas un arī vietējie – Latvijas un Igaunijas burātāji.

Rojas ostā realizētās projekta aktivitātes:

1. Ostas krastu nostiprināšana, izbūvējot peldošās piestātnes un renovēts esošais un uzstādīts jauns navigācijas aprīkojums
  2. Sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu, realizētas mārketinga aktivitātes

Finansējums

Projekta kopējais budžets: 3 304 285.93 EUR, t.sk. ERAF Interreg Igaunijas-Latvijas programmas finansējums ir 2 808 643.01 EUR. (ERAF atbalsts 172 775.25 EUR).

Talsu novada pašvaldības kopējais finansējums – 313361,54 EUR, tajā skaitā

Eiropas Reģionālā Attīstības fonda finansējums – 266357,30 EUR un pašvaldības finansējums – 47004,24 EUR

Īstenošanas laiks 01.09.2020. – 31.12.2022

Publicitāte