Bezmaksas
Uzzināt vairāk
Saņemšanas ierobežojumi
-

Vienreizējs pabalsts sakarā ar bērna piedzimšanu tiek piešķirts, lai sniegtu materiālu atbalstu jaundzimušā bērna vajadzību nodrošināšanai.
Vienreizējs bērna piedzimšanas pabalsts ir Talsu novada pašvaldības brīvprātīgā iniciatīva ar mērķi uzlabot demogrāfisko situāciju Talsu novadā un lai sniegtu materiālu atbalstu jaundzimušā bērna vajadzību nodrošināšanai.
Tiesības saņemt pabalstu ir Latvijas Republikas pilsoņiem, nepilsoņiem un ārzemniekiem, kuriem piešķirts personas kods, kuru pamatdzīvesvieta un bērna pamatdzīvesvieta ne mazāk kā pēdējos 12 mēnešus pirms bērna piedzimšanas dienas deklarēta Talsu novada administratīvajā teritorijā, izņemot personas, kuras ir saņēmušas termiņuzturēšanās atļauju. Pabalstu piešķir vienam no bērna vecākiem, personai, kura adoptējusi bērnu vai personai, kura ar Bāriņtiesas lēmumu iecelta par aizbildni ja šis Pabalsts nav izmaksāts bērna vecākiem.
Pabalsts ir vienreizējs un tā apmērs ir:
-200 euro par bērnu;
-300,00 euro par bērnu, ja dzimuši dvīņi;
-450,00 euro par bērnu, ja dzimuši trīņi.
Ja personai, kurai ir tiesības pieprasīt pabalstu, pamatdzīvesvieta deklarēta Talsu novada administratīvajā teritorijā mazāk nekā 12 mēnešus pirms bērna piedzimšanas dienas, tad vienreizējā pabalsta apmērs ir:
-100,00 euro par bērnu;
-150 euro par bērnu, ja dzimuši dvīņi;
-225 euro par bērnu, ja dzimuši trīņi.

Procesa apraksts

1. Pakalpojuma pieprasīšana
    Lai saņemtu pabalstu persona vēršas Sociālajā dienestā, iesniedz:
    -rakstveida iesniegumu pabalsta pieprasīšanai un sekojošus dokumentus:
    -jaundzimušā bērna dzimšanas apliecības kopiju (uzrādot oriģinālu);
    -bāriņtiesas lēmumu par aizbildnības nodibināšanu, ja pabalstu pieprasa jaundzimušā bērna aizbildnis.
    Pabalstu var pieprasīt Talsu novada Dzimtsarakstu nodaļā, kur uzrāda personu apliecinošu dokumentu un ārstniecības iestādes izziņu, kas apliecina bērna piedzimšanas faktu un aizpilda iesniegumu par pabalsta piešķiršanu.

2. Apstrādes solis
    Lēmums par pabalsta piešķiršanu tiek pieņemts, pamatojoties uz iesniegtajiem dokumentiem un pārbaudot pašvaldības un valsts datu reģistros pieejamās ziņas par jaundzimušo un viņa vecākiem.

3. Pakalpojuma saņemšana
    Par lēmumu personas tiek informētas viņu izvēlētajā veidā un pabalsts tiek ieskaitīts norādītajā bankas kontā viena mēneša laikā.