Bezmaksas
Uzzināt vairāk
Saņemšanas ierobežojumi

Saņemt pakalpojumu

Bārenim vai bez vecāku gādības palikušam bērnam pēc ārpusģimenes aprūpes beigšanās (sasniedzot pilngadību) audžugimenē vai pie aizbildņa ir tiesības pašvaldības sociālajā dienestā pieprasīt vienreizēju pabalstu: 1) patstāvīgas dzīves uzsākšanai; 2) sadzīves priekšmetu un mīkstā inventāra iegādei. 2.Dzīvokļa (mājokļa) pabalstu pilngadību sasniegušam bērnam bārenim un bērnam, kurš palicis bez vecāku gādības pēc ārpusģimenes aprūpes pakalpojuma beigšanās, piešķir un izmaksā no dienas, kad bērns sasniedzis pilngadību līdz 24 (divdesmit četru) gadu vecuma sasniegšanai. Pabalstu izmaksā pašvaldība, kuras bāriņtiesa pieņēmusi lēmumu par ārpusģimenes aprūpi. 3.Bārenim vai bez vecāku gādības palikušam bērnam pēc ārpusģimenes aprūpes beigšanās (sasniedzot pilngadību) ir tiesības pašvaldības sociālajā dienestā pieprasīt pabalstu ikmēneša izdevumu segšanai, ja viņš sekmīgi mācās.

Procesa apraksts

1. Pakalpojuma pieprasīšana
    Pabalsta pieprasītājs pašvaldības Sociālajā dienestā iesniedz iesniegumu par vienreizēja pabalsta sadzīves priekšmetu, mīkstā inventāra iegādei piešķiršanu un ikmēneša izdevumiem.

2. Apstrādes solis
    Sociālais dienests pēc pabalsta pieprasītāja iesnieguma saņemšanas pieņem lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai par sadzīves priekšmetu un mīkstā inventāra izmaksājamā pabalsta apmērā piešķiršanu.
    Pabalstu ikmēneša izdevumiem bārenim, kurš turpina mācības vai studijas piešķir katru mēnesi līdz attiecīgās izglītības pakāpes ieguvei.

3. Pakalpojuma saņemšana
    Piešķirto pabalstu izmaksā Talsu novada pašvaldības vai pagastu pārvalžu kasēs vai, ieskaitot personas norādītajā kredītiestādes kontā.

Saņemt pakalpojumu