Bezmaksas
Uzzināt vairāk
Saņemšanas ierobežojumi

Saņemt pakalpojumu

Audžuģimenei ir tiesības pašvaldības sociālajā dienestā pierasīt pabalstu: 1) apģērba un mīkstā inventāra igādei. Pabalstu izmaksā tās pašvaldības sociālais dienests, kuras bāriņtiesa pieņēmusi lēmumu par bērna ievietošanu audžuģimenē. 2) bērna uzturam par audžuģimenē uzņemta bērna aprūpi. Pabalstu izmaksā tās pašvaldības sociālais dienests, kuras bāriņtiesa pieņēmusi lēmumu par bērna ievietošanu audžuģimenē.

Procesa apraksts

1. Pakalpojuma pieprasīšana
    Pabalsti tiek piešķirti saskaņā ar pašvaldības un audžuģimenes noslēgto līgumu par bērna ievietošanu ģimenē.

2. Apstrādes solis
    Pašvaldības ikmēneša pabalsts uzturam audžuģimenē ievietotā bērna uzturēšanai ir:
    • līdz 7 gadu vecuma sasniegšanai – 215 euro;
    • no 7 līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai – 258 euro.
    Vienreizējs pabalsts apģērba un mīkstā inventāra iegādei - 300,00 euro
    Ikgadējs pabalsts apģērba un mīkstā inventāra iegādei ir attiecīgā gada 1. janvārī spēkā esošās minimālās darba algas valstī apmērā.

3. Pakalpojuma saņemšana
    Pabalsti un atlīdzība audžuģimenei tiek ieskaitīti audžuģimenes norādītā bankas kontā.

Saņemt pakalpojumu