Bezmaksas
Uzzināt vairāk
Saņemšanas ierobežojumi

Saņemt pakalpojumu

Personai/ ģimenei ir iespēja iesniegt dokumentus maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa izziņas saņemšanai.
Ar šo izziņu ir iespēja saņemt valsts un pašvaldības sociālo palīdzību, sociālos pakalpojumus un tiesību aktos noteiktos atvieglojumus (nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus.

Procesa apraksts

1. 1.solis/Pakalpojuma pieprasīšana
    Ģimenes (personas) atbilstību maznodrošinātas ģimenes (personas) statusam pašvaldības sociālais dienests novērtē pēc iesnieguma saņemšanas par ģimenes (personas) atzīšanu par maznodrošinātu.
    Lai novērtētu ģimenes (personas) ienākumu un materiālā stāvokļa līmeņa atbilstību maznodrošinātas ģimenes (personas) statusam, ģimene (persona) uzrāda savus ienākumus un citus materiālos resursus iztikas līdzekļu deklarācijā
    Pašvaldības sociālā dienesta sociālā darba speciālists sadarbībā ar iesniedzēju pašvaldības informācijas sistēmā elektroniski sagatavo deklarāciju, izmantojot valsts un pašvaldības informācijas sistēmās esošos datus. Iesniedzējs paraksta pašvaldības informācijas sistēmā sagatavotās deklarācijas izdruku, apliecinot deklarācijā sniegtās informācijas patiesumu. Pašvaldības sociālā dienesta sociālā darba speciālists apliecina deklarācijas pieņemšanu.

2. 2.solis/Apstrādes solis
    Ja nepieciešams, pašvaldības sociālais dienests pirms lēmuma pieņemšanas pārbauda deklarācijā iekļauto ziņu patiesumu, apsekojot ģimeni (personu) dzīvesvietā, un sastāda aktu par ģimenes (personas) apsekošanu dzīvesvietā.
    Pašvaldības sociālais dienests ne vēlāk kā mēneša laikā pēc iesnieguma saņemšanas pieņem lēmumu par ģimenes (personas) atbilstību maznodrošinātas ģimenes (personas) statusam. Ja ģimenes (personas) vidējie ienākumi pārsniedz minēto ienākumu līmeni vai nav ievēroti citi nosacījumi, pašvaldības sociālais dienests pieņem lēmumu par atteikumu piešķirt maznodrošinātas ģimenes (personas) statusu.

3. 3.solis/Pakalpojuma saņemšana
    Ja ģimene (persona) atbilst maznodrošinātas ģimenes (personas) statusam, Sociālais dienests izsniedz rakstisku izziņu par atbilstību maznodrošinātas ģimenes (personas) statusam.
    Ģimene (persona) tiek atzīta par maznodrošinātu, sākot ar to mēnesi, kurā pieņemts lēmums par maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa noteikšanu.

Saņemt pakalpojumu