Bezmaksas
Uzzināt vairāk
Saņemšanas ierobežojumi
-

Personas, uz kuru attiecas likuma „Par zemes privatizāciju lauku apvidos” nosacījumi, iesnieguma par darījumu ar lauksaimniecības zemi izskatīšana pašvaldībā, lēmuma par piekrišanu vai atteikumu lauksaimniecības zemes iegūšanai īpašumā pieņemšana un lēmuma par piekrišanu lauksaimniecības zemes iegūšanai īpašumā noformēšana izziņas veidā.
Lēmumu par atteikumu lauksaimniecības zemes iegūšanai īpašumā darījuma pusēm ir tiesības pārsūdzēt tiesā Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā.

Procesa apraksts

1. Pakalpojuma pieprasīšana
    1. Iesniegums uz speciālas veidlapas Fiziskais personai vai Juridiskai personai.
    Iesniegumam pievieno šādus dokumentus:
    • Darījuma aktu par lauksaimniecības zemes iegūšanu īpašumā;
    • Zemes nomnieks – rakstisku vienošanos par pirmpirkuma tiesību izmantošanas kārtību, ja ir divi vai vairāki zemes nomnieki, kas nomā pārdodamo lauksaimniecības zemi;
    • Nerezidents (fiziska vai juridiska persona) – dokumentu par nodokļu samaksu valstī, kurā tai ir pastāvīgā dzīvesvieta vai kurā tas ir reģistrēts;
    • Biedrības un nodibinājumi – apliecinātu izrakstu no statūtiem par darbības mērķi.
    2. Klātienē – jāuzrāda personu apliecinošs dokuments vai pilnvarojuma apliecinājums.
    Izmantojot e-pastu – dokumenti jāsagatavo atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu un jāapliecina ar drošu elektronisko parakstu un laika zīmogu.
    Pa pastu – jānosūta iesniegums un tam pievienotie dokumenti.

2. Apstrādes solis
    Notiek iesnieguma par darījumu ar lauksaimniecības zemi izskatīšana pašvaldībā, lēmuma par piekrišanu vai atteikumu lauksaimniecības zemes iegūšanai īpašumā pieņemšana (lēmuma par piekrišanu lauksaimniecības zemes iegūšanai īpašumā noformēšana izziņas veidā).

3. Pakalpojuma saņemšana
    Lēmums tiek paziņots izvēlētajā veidā.