Bezmaksas
Uzzināt vairāk
Saņemšanas ierobežojumi

Saņemt pakalpojumu

Pakalpojums nodrošina terminētu diennakts aprūpi, sociālo rehabilitāciju un pagaidu dzīvesvietu.
Pakalpojums ietver:
-personisko aprūpi un higiēnu;
-pozicionēšanu un pārvietošanu;
-klientu ēdināšanu, atbilstoši personas veselības stāvoklim;
-sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu klientam pēc individuāla sociālā rehabilitācijas un sociālās aprūpes plāna;
-pašaprūpes un sociālo prasmju uzturēšanu un/vai attīstīšanu;
-orientēšanās un pārvietošanās iemaņu apguvi vai atjaunošanu;
-pastaigas ar pavadoni (ja nepieciešams pavadonis);
-tehniskos palīglīdzekļu nodrošināšanu;
-ārsta uzraudzību un medikamentozās terapijas koordinēšanu un korekciju;
-asinsspiediena, pulsa un temperatūras regulāru kontroli;
-glikometrijas veikšana (cukura diabēta slimniekiem);
-ārstējošā ārsta nozīmētās uzturošās terapijas veikšanu pakalpojuma saņemšanas laikā;
-perorālo medikamentu sadali, atsāpināšanu, tai skaitā, injekcijas;
-ģimenes ārsta vai speciālista izrakstīto kompensējamo medikamentu sadali un lietošanas kontroli;
-izgulējumu profilaksi un virspusēju ārējo brūču ārstēšanu;
-enterālo barošanu caur zondi;
-inkontinences līdzekļu lietošanu un nomaiņu;
-fizikālās terapijas procedūras;
-ārstniecisko fizkultūru (pēc ārsta norādījumiem) un apmācību tehnisko palīglīdzekļu lietošanā;
-mākslīgās atveres ikdienas aprūpi;
-transporta pakalpojumus.

Procesa apraksts

1. Pakalpojuma pieprasīšana
    Lai saņemtu pakalpojumus, personai vai viņas likumiskajam pārstāvim:
    jāvēršas Talsu novada sociālajā dienestā, iesniedzot šādus dokumentus:
    -iesniegumu (noteikta parauga veidlapa Talsu novada Sociālā dienesta veidlapas);
    -primārās veselības aprūpes ārsta izraksta „Izraksts no stacionāra pacienta/ambulatorā pacienta medicīniskās kartes” (veidlapa Nr.027/u), kurā norādīta pakalpojuma nepieciešamība un kontrindikāciju neesību pakalpojuma saņemšanai (izraksta derīguma termiņš – 6 mēneši).
    -jāuzrāda personu apliecinošs dokuments Sociālā dienesta sociālais darbinieks izvērtēs nepieciešamību saņemt pakalpojumu, un to vai šis pakalpojums personai ir piemērotākais.

2. Apstrādes solis/Pakalpojuma apmaksa
    Gadījumos, kad klients nespēj veikt samaksu par aprūpes pakalpojumiem, to veic viņa apgādnieki, saskaņā ar Latvijas Republikas Civillikumu.
    Pakalpojumu par pašvaldības līdzekļiem var saņemt:
    -persona, kurai noteikta atbilstība trūcīgas vai maznodrošinātas personas (ģimenes) statusam un kurai nav likumīgu apgādnieku, vai kura saskaņā ar Civillikumu nesaņem nepieciešamo aprūpi no tās apgādniekiem;
    -persona, kuras vienīgais apgādnieks vai apgādnieki vecuma vai funkcionālo traucējumu dēļ nespēj nodrošināt aprūpi.
    -Ja pakalpojuma izmaksas tiek segtas no pašvaldības budžeta līdzekļiem, minētais pakalpojums personai tiek nodrošināts līdz 30 dienām kalendārajā gadā.
    -Sociālajam dienestam ir tiesības personai pagarināt pakalpojuma saņemšanas termiņu līdz 60 dienām kalendārajā gadā, ja pakalpojumu klientam nav iespējams aizstāt ar citu sociālo pakalpojumu dzīvesvietā vai institūcijā.

-Biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts”, pakalpojumu nodrošina par 21,95 eiro vienai personai par vienu diennakti, Pansionāts “Lauciene”, pakalpojumu nodrošina par 23,00 eiro vienai personai par vienu diennakti.
    -Klients vai viņa apgādnieks par saņemto īslaicīgas aprūpes pakalpojumu maksā atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajai kārtībai.
    -Ja klients vai viņa apgādnieks nespēj samaksāt par īslaicīgas aprūpes pakalpojumu, minētā pakalpojuma izmaksas tiek segtas no pašvaldības budžeta normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

3. Pakalpojuma saņemšana
    Sociālais darbinieks informē personu par pieņemto lēmumu personas izvēlētajā veidā.

Saņemt pakalpojumu