Bezmaksas
Uzzināt vairāk
Saņemšanas ierobežojumi

Saņemt pakalpojumu

Personas, viņa aizbildnībā vai aizgādnībā esošu personu dzīvesvietas deklarāciju reģistrēšana Iedzīvotāju reģistrā.

Procesa apraksts

1. 1.solis/Pakalpojuma pieprasīšana
    Pakalpojuma pieprasīšana
    Lai deklarētu dzīvesvietu, jāaizpilda noteikta veidlapa (dzīvesvietas deklarācija) un jāuzrāda šādi dokumenti:
    1. personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte)
    • ja deklarē nepilngadīga bērna dzīvesvietu – bērna dzimšanas apliecība (vai citi dokumenti,
    kuri apliecina likumiskā pārstāvja tiesības rīkoties attiecīgās personas vārdā (tiesas lēmums u.tml.));
    • ja deklarē bērna, kuram ir 15 gadi un vairāk, dzīvesvietu – bērna pase vai ID karte,
    • pilnvarotajai personai – notariāli apliecināta pilnvara,
    • ārzemniekiem un bezvalstniekiem – Latvijā derīgs personu apliecinošs dokuments un uzturēšanās atļauja vai reģistrācijas apliecība.
    2. apliecinājums par valsts nodevas nomaksu (izdruka par samaksu vai maksājuma uzdevumu).

2. 2.solis/Apstrādes solis/ Pakalpojuma apmaksa
    Pakalpojuma apmaksa: Pakalpojuma jeb valsts nodevas samaksa par dzīvesvietas deklarēšanu ir 4,27 eiro. Šo summu var samaksāt uz vietas-pretī izsniedzot kvīti vai ar norēķinu karti vai pirms tam internetbankā, bankā vai pastā.

Maksājuma rekvizīti: https://talsi.lv/kontakti/norekinu-rekviziti/
    Saņēmējs: Talsu novada pašvaldība
    Reģistrācijas nr.: 90009113532
    Pamata budžets: A/S "SEB banka" LV49UNLA0028700130033 UNLALV2X;
    Speciālais budžets: A/S "SEB banka" LV38UNLA0028700142065 UNLALV2X;
    Pamata budžets: A/S Citadele banka LV85PARX0012750880002 PARXLV22;
    Pamata budžets: A/S "Swedbank" LV79HABA0001402059015 HABALV22;
    Pamata budžets: A/S "Luminor Bank" LV45RIKO0002013183564 RIKOLV2X;
    Maksājuma mērķis: “Valsts nodeva par ziņu par deklarēto dzīvesvietu reģistrāciju”

Valsts nodevu nemaksā:
    1. personas, kuras deklarē dzīvesvietu elektroniski;
    2. politiski represētās personas;
    3. reģistrējot bērnu pirmreizējo deklarēto dzīvesvietu;
    4. invalīdi;
    5. Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībnieki;
    6. pensionāri, kuru pensijas apmērs nepārsniedz valstī noteikto minimālo darba algu;
    7. personas, kuras atzītas par trūcīgām Ministru kabineta noteiktajā kārtībā;
    8. reģistrējot to bērnu dzīvesvietu, kuri ievietoti ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā, audžuģimenē vai nodoti aizbildnībā;
    9. personas, kuras deklarē dzīvesvietu ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā;
    10. personas, kuras deklarē dzīvesvietu patversmē;
    11. personas, kurām pārvalde nosaka tiesisko statusu Latvijā.

Lai saņemtu šos valsts nodevas maksas atvieglojumus, jāuzrāda attiecīgo statusu vai faktu apliecinošs dokuments (ja šāds dokuments nav iestādes rīcībā).

3. 3.solis/Pakalpojuma saņemšana
    Pakalpojuma saņemšana: Pēc dzīvesvietas deklarēšanas veidlapas aizpildīšanas un nepieciešamo dokumentu uzrādīšanas darbinieks reģistrē iesniegtās ziņas Iedzīvotāju reģistra datu bāzē un pretī izsniedz izziņu, kas apliecina dzīvesvietas deklarēšanas faktu.

Saņemt pakalpojumu