Datums 18. marts, 2023 – 27. maijs, 2023
Laiks14.00–19.00
Vieta Talsi, Talsu Galvenā bibliotēka, Brīvības iela 17a
Izstāde Žiemeļmeitas kods"

No 18. marta Talsu Galvenajā bibliotēkā apskatāma izstāde Ziemeļmeitas kods”.

Izstāde balstīta uz foto un stāstu grāmatu Ziemeļmeitas kods”. Tajā melnbaltajās fotogrāfijās un stāstu formā ikviens aicināts kā lielā ģimenes albumā atrast gan iedvesmas, gan iedrošinājuma pavedienus, brīžiem skaistu, brīžiem smeldzīgu atmiņu nopūtās.
Una Taal foto zibšņos notvērusi gan labi zināmas, gan šaurākā lokā atpazīstamas, bet vienlīdz īpašas sievietes, savukārt Kristīne Kutuzova grāmatā iekļāvusi septiņus stāstus gan latviešu, gan angļu valodās.

Grāmata “Ziemeļmeitas kods” iznāca 2021. gada vēlā pavasarī. Ņemot vērā ierobežojumus, tās prezentācija un publicitātes kampaņa noritēja klusi, teju privāti. Izstāde likumsakarīgi kļuva par nākamo soli, tā dodot iespēju plašākai sabiedrībai iepazīties ar projektu, kā arī simboliski nonākt atpakaļ vietās, kur tapuši attēli ar grāmatas varonēm.

Grāmata “Ziemeļmeitas kods” tikusi nominēta Zelta ābeles” balvai” (2021), iekļauta Latvijā izdoto grāmatu vidū, kas tika eksponētas Londonas grāmatu gadatirgū (London Book Fair).

Una Taal, fotogrāfe, grāmatas Ziemeļmeitas kods” līdzautore
Kristīne Kutuzova, tekstu autore, grāmatas
Ziemeļmeitas kods” līdzautore

hernorthernroots.lv

Izstāde Talsu Galvenajā bibliotēkā būs apskatāma no 18.marta līdz 27. maijam.
Izstādes atklāšana 18.martā plkst. 13.00.

Izstādes atklāšanu atbalsta Kandavas Vīna nams.
Kandavas Vīna nams ir jauna pērle pašā Kandavas vecpilsētas sirdī, kur nobaudīt pašu ražotus dzērienus patīkamā atmosfērā.