Talsu novada pašvaldībā ir iespēja saņemt līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumu veikšanai.

Talsu novada pašvaldības daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumu projektu konkursa mērķis ir sekmēt mājokļu energoefektivitātes paaugstināšanu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās, lai nodrošinātu dzīvojamā fonda ilgtspēju un energoresursu efektīvu izmantošanu.

Elektroniski parakstītu Talsu novada pašvaldībai adresētu iesniegumu un reģistrācijas anketu finansējuma saņemšanai nosūta uz elektroniskā pasta adresi pasts@talsi.lv ar norādi Projekta pieteikums līdzfinansējuma saņemšanai vai iesniedz papīra formā Pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā, Kareivju ielā 7, Talsos.

Pašvaldības līdzfinansējums energoefektivitātes pasākumiem tiek piešķirts:

• energoaudita veikšanai – 100 % apmērā no mājas energoaudita izmaksām, bet ne vairāk kā 700,00 EUR;
  • būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādei – 50 % apmērā, bet ne vairāk kā 3500,00 EUR;
  • energoauditā minēto energoefektivitātes pasākumu veikšanai – 50 % apmērā no kopējām attiecināmām izmaksām, bet ne vairāk kā 10000,00 EUR, sasniedzot primārās enerģijas ietaupījumu ne mazāku kā 1 kWh gadā uz katru Pašvaldības līdzfinansējuma attiecināmo izmaksu 5,00 EUR apmērā.

Pašvaldības līdzfinansējuma atbalstāmās izmaksas daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumiem tiek attiecinātas uz energoaudita veikšanu, būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādi un energoauditā minēto energoefektivitātes pasākumu veikšanu.

Dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumu atbalstāmās izmaksas ir ēkas pamatu, ārējo sienu un jumtu siltināšana, koplietošanas telpu ārdurvju un logu bloku nomaiņa, norobežojošo konstrukciju (pagraba un bēniņu vai mājas pēdējā stāva griestu) pārseguma siltināšana.

Pašvaldības līdzfinansējums ir pieejams pēc izstrādātā konkursa projekta īstenošanas, kad objekts pieņemts ekspluatācijā, ja attiecināms, un iesniegti maksājumus apliecinoši dokumenti. Visi plānotie darbi jāīsteno Talsu novada domes saistošajos noteikumos Nr. 38 Par Talsu novada pašvaldības līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumu veikšanai” noteiktajos termiņos pēc līguma par Pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanu:

• energoaudita veikšanai – 3 (trīs) mēnešu laikā;
  • būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādei – 10 (desmit) mēnešu laikā;
  • energoauditā minēto energoefektivitātes pasākumu veikšanai – 10 (desmit) mēnešu laikā.

Papildu informāciju varat saņemt personīgi, vēršoties pašvaldības Attīstības plānošanas un projektu vadības nodaļā Talsu administratīvā centra 1. korpusā, 4.stāvā (Aiva Dimante: 26418019; e-pasts: aiva.dimante@talsi.lv, Helēna Skuja: 29448939; e-pasts: helena.skuja@talsi.lv).

Talsu novada domes saistošie noteikumi Nr. 38.