Talsu novada iedzīvotājiem ir iespēja līdz 28. aprīlim pieteikties Talsu novada pašvaldības daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pagalmu labiekārtošanas projektu konkursā. Kopējā atbalsta summa noteikta 40 000 eiro apmērā.

Iegūstamais finansējuma apmērs ir ne vairāk kā 8000 eiro vienas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas projekta īstenošanai, bet, ja projekta iesniegumu iesniedz divu vai vairāku daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieku kopības, tad līdzfinansējuma apmērs ne vairāk kā 12000 eiro viena projekta īstenošanai.

Projektā atbalstāmas ir būvniecības ieceres dokumentācijas vai tai pielīdzināmu dokumentu izstrādes un autoruzraudzības izmaksas, būvdarbu izmaksas, labiekārtojuma iegādes un uzstādīšanas izmaksas un būvuzraudzības izmaksas.

Bērnu rotaļu laukumu ierīkošanai vai atjaunošanai, soliņu un atkritumu urnu uzstādīšanai, gājēju celiņu atjaunošanai un jaunbūvei, atkritumu konteineru laukumu, zālienu un apstādījumu, sporta laukumu, veļas žāvētavu, velosipēdu novietņu jaunbūvei, atjaunošanai vai pārbūvei ir iespēja piesaistīt līdzfinansējumu līdz 60%. Savukārt auto stāvlaukuma jaunbūvei, atjaunošanai vai pārbūvei un būvniecības ieceres dokumentācijas vai tai pielīdzinātu dokumentu izstrādei un autoruzraudzībai, būvuzraudzības veikšanai var tikt piešķirts līdzfinansējums līdz 40% apmērā no minētajām izmaksām.

Pašvaldības līdzfinansējums ir pieejams pēc izstrādātā konkursa projekta īstenošanas, kad objekts pieņemts ekspluatācijā un iesniegti maksājumus apliecinoši dokumenti.

Talsu novada pašvaldības daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pagalmu labiekārtošanas projektu konkursa mērķis ir sekmēt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju kopīgu pagalmu labiekārtošanu – vienotas koncepcijas radīšanu un realizāciju, ja tas iespējams, un labiekārtot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju piesaistītos zemesgabalus. Tas ietver velosipēdu un transporta infrastruktūras, iedzīvotāju apkārtējās vides un drošības uzlabošanu, teritorijas labiekārtošanu un vides pieejamību, kā arī brīvā laika pavadīšanas iespēju dažādošanu.

Papildu informāciju varat saņemt personīgi, vēršoties pašvaldības Attīstības plānošanas un projektu vadības nodaļā Talsu administratīvā centra 1. korpusā, 4. stāvā (Aiva Dimante: +371 26418019; e-pasts: aiva.dimante@talsi.lv).

Saistošie noteikumi Nr.54 ,,Par Talsu novada pašvaldības līdzfinansējuma apjomu un tā piešķiršanas kārtību daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai” (29.12.2022.) pieejami šeit.