Drošība Talsi Vide

Jūlija beigās tika uzsākta Vilkmuižas ezera apkārtnes labiekārtošana, kas joprojām turpinās. Lai arī Vilkmuižas ezerā nav oficiālas peldvietas un likums neprasa veikt regulāras ūdens pārbaudes, tomēr Talsu pilsētas pārvalde 15. augustā saņēmusi kārtējos laboratorijas „BIOR” veikto analīžu rezultātus, kas apliecina, ka ūdens kvalitāte Vilkmuižas ezerā ir atbilstoša.

Daudziem ir zināmas vietas upēs, karjeros, ezeros, jūras krastos, kur iet peldēties iedzīvotāji. Lielākajai daļai no tām nav oficiālas peldvietas statusa, tāpēc tās neregulē Ministru kabineta noteikumi, tomēr arī tur ūdens kvalitāti mēdz pārbaudīt. Talsu novada pašvaldība vairākkārt organizējusi un finansējusi ūdens paraugu ņemšanu no neoficiālajām peldvietām, tostarp Vilkmuižas ezera. Speciālisti ezera ūdens kvalitāti pārbaudījuši gan laboratoriski (pēc mikrobioloģiskajiem rādītājiem), gan novērtējot vizuāli parauga ņemšanas laikā. Rezultāti liecina, ka ezera ūdens kvalitāte ir laba.

Siltais laiks pie ūdens pulcē arvien vairāk iedzīvotāju, kas tur meklē veldzi no karstās saules. Siltajam laikam atsākoties, var novērot, ka viena no daudzu bērnu iemīļotām nodarbēm ir peldēšana arī Vilkmuižas ezerā. Diemžēl novērojumi liecina, ka ne visi ievēro drošības nosacījumus, kas savukārt rada bīstamas situācijas – nelaimes gadījumā, kad visu izšķir sekundes un ir nepieciešama glābēju palīdzība, to nav iespējams laikus nodrošināt.

Vasaras brīvlaikā bērni un pusaudži daudz vairāk laika pavada dažādās izklaides un sporta aktivitātēs bez vecāku klātbūtnes un uzmanības. Apvienojumā ar bērnu pārgalvību un zināšanu trūkumu peldēšanas aktivitātes var kļūt ļoti bīstamas, tādēļ lūdzam vecākus ar atvasēm atkārtoti pārrunāt drošības jautājumus par uzvedību un rīcību uz ūdens un tā tuvumā.

„Vēlos īpaši pateikties Almantam Kalniņam, pieredzējušajam nirējam, kurš līdztekus ūdens kvalitātes monitoringam, veica zemūdens apzināšanu Vilkmuižas ezerā, pārbaudot, vai zem ūdens neatrodas kāda armatūra, baļķi vai citi apdraudējumi. Arī no šāda veida atkritumiem laipas apkārtne ir tīra,” saka Talsu pilsētas pārvaldes vadītājs Lauris Tīģers, vēlreiz uzsverot, ka ikvienam vecākam jāpārliecinās par bērna prasmēm peldēt un laiku pa laikam jāatjauno zināšanas par drošību uz ūdens.

Lai Vilkmuižas ezera apkārtne būtu patīkamāka, ir uzsākta teritorijas sakopšana, aizaugušajās teritorijās izzāģējot krūmus un liekās atvases. Tāpat drīzumā Vilkmuižas ezera apkārtnē tiks uzstādīti desmit ērti soliņi un viens piknika vietas komplekts – galds ar diviem soliem vienā konstrukcijā, ap kuru būs iespējams izvietoties pat līdz desmit un vairāk cilvēkiem.