Sociālā aizsardzība

Strauji sadārdzinoties energoresursiem, kas būtiski palielinās iedzīvotāju ikmēneša izdevumus, Saeima apstiprinājusi vairākus atbalsta instrumentus šī cenu pieauguma kompensēšanai mājsaimniecībām. Atbalstam var pieteikties, izmantojot e-pakalpojumu portālā www.epakalpojumi.lv vai klātienē valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros un pilsētu un pagastu pārvaldēs, iepriekš piesakot apmeklējumu.

Pieejamie atbalsta veidi:

Malkai, kas iegādāta līdz 31. augustam bez maksājuma apliecinoša dokumenta, piešķir fiksētu atbalstu 60 eiro vienam mājoklim. Ja uz šo pašu mājokli papildus tiks iesniegts malkas atbalsta pieteikums ar maksājumu apliecinošu dokumentu, atbalsta summa tiks aprēķināta no jau izmaksātā 60 eiro sliekšņa (tiks izmaksāts atbalsts par summu, kas pārsniedz 60 eiro). Pieteikums pašvaldībā jāiesniedz līdz 30. novembrim.

Malkai, kas iegādāta no 1. maija līdz 2023. gada 30. aprīlim, atbalstu sniegs no 40 EUR/ber.m3. Valsts kompensēs izmaksu pieaugumu 50% apmērā (ja izmaksas pārsniegs 40 EUR/ber.m3), bet ne vairāk par 15 EUR/ber.m3. Maksimālais atbalsta apjoms vienai mājsaimniecībai ir par 35 ber.m3. Šāds pieteikums pašvaldībā jāiesniedz līdz 2023. gada 30. aprīlim.

Kā pieteikties atbalstam?

Pieteikties atbalstam iedzīvotāji var no 1. oktobra, primāri izmantojot e-pakalpojumu portālu www.epakalpojumi.lv. Sistēmā aizpildītais iedzīvotāja pieteikums nonāks pašvaldībā, ko apstrādās attiecīgie speciālisti. Ja tiks konstatētas kādas neskaidrības vai informāciju būs nepieciešams papildināt, tad pašvaldības speciālisti sazināsies ar pieteikuma iesniedzēju.

Pieteikties atbalstam varēs arī klātienē Sociālajā dienestā (Kareivju ielā 7, Talsos), valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros Mērsragā, Rojā, Dundagā, pilsētu un pagastu pārvaldēs, kur deklarēta dzīves vai īpašuma atrašanās vieta, iepriekš piesakot apmeklējumu. Apmeklējuma pieteikšana nepieciešama, jo pieteikums sistēmā tiks aizpildīts, klientam klātesot, kas prasa noteiktu apkalpošanas laiku.

Par citiem atbalsta veidiem informācija šeit.

Sabīne Kleinhofa-Prūse