Talsi Drošība

Šī vasara talseniekiem nāca ar intriģējošu ziņu – Vilkmuižas ezera apkārtni labiekārto un sakopj, lai uzlabotu pilsētvides ainavu un padarītu to patīkamāku iedzīvotājiem. Novērots, ka šo vietu iecienījuši bērni un pusaudži, kuri pavada laiku, ļaujoties dažādām izklaidēm un brīvā laika aktivitātēm. Ar nožēlu jāsecina, ka ir gadījumi, kad jēdziens „izklaide” tiek rupji un aplami pārprasts, jo Talsu novada Pašvaldības policija periodiski saņem ziņas par vandalismu Vilkmuižas ezera apkārtnē. Īpaši bieži šāda informācija tiek saņemta siltākajās dienās, brīvdienās, pēcpusdienās vai vakaros, kad šajā vietā pulcējas pārsvarā nepilngadīgas personas.

Talsu novada pašvaldības policijas priekšnieka vietniece Iveta Neivarte atgādina, ka Administratīvo sodu likuma 11. panta pirmā daļa nosaka, ka par sabiedriskās kārtības traucēšanu, pārkāpjot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot personas mieru, iestādes, komersanta vai citas institūcijas darbu vai apdraudot savu vai citu personu drošību, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai līdz simt naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai — līdz tūkstoš naudas soda vienībām (vienas naudas soda vienības vērtība – 5 eiro).

Lai preventīvi izvairītos no šīs kaitnieciskās uzdarbošanās un postažas, Talsu novada pašvaldības policija vērš uzmanību, ka ar pusaudžiem ir būtiski un svarīgi pārrunāt šo nevēlamo darbību sekas – gan mājās, gan skolā.

„Policisti turpmāk īpaši uzraudzīs šo vietu un biežāk veiks patruļas, dodoties tajās kājām. Ja tiks radīti zaudējumi un likumpārkāpējs būs sasniedzis 14 gadu vecumu – iestāsies kriminālatbildība. Šīs personas vecākiem būs jāsedz izdevumi un lietu skatīs Valsts policija. Nepilngadīgās personas pārkāpums tiks ierakstīts datu bāzē – tas tajā saglabāsies pat pēc vairākiem gadiem un šāds ieraksts var traucēt profesijas izvēlē nākotnē. Ja vecāki izlems neatlīdzināt radušos zaudējumus, tad informācija par pārkāpumu un naudas summas apmēru tiks nodota piespiedu parādu piedziņai. Savukārt, ja vainīga persona nebūs sasniegusi 14 gadu vecumu, tiks veikta audzinoša rakstura piespiedu līdzekļa piemērošana, ko uzliek Administratīvā komisija,” brīdina I. Neivarte.

Talsu pilsēta ir jāsargā un jāciena! Vandalisms ne tikai rada kaitējumu īpašumiem, bet arī negatīvi ietekmē sabiedrības drošību kopumā. Aicinām šādas rīcības sekas skolotājiem, vecākiem vai aizbildņiem pārrunāt ar jauniešiem, jo atklāta saruna var palīdzēt izprast rūgtās sekas.

Ja nepieciešama Valsts policijas palīdzība, tad iedzīvotāji katru dienu, visu diennakti (00-24) aicināti sazināties pa tālruni 110, bet, ja nepieciešama pašvaldības policijas palīdzība, tad ar pašvaldības policiju var sazināties katru dienu, visu diennakti (00-24) pa tālruni +37126132701.