Stende Talsi Valdemārpils

SIA Talsu ūdens” informē, ka sakarā ar iespējamu koliformu klātbūtni dzeramajā ūdenī Valdemārpilī līdz 12. septembrim, bet Stendē un Talsos līdz 19. septembrim (ūdensapgādes sistēmas dezinfekcijas pabeigšanai) ūdeni var lietot uzturā tikai pēc novārīšanas.

Koliformas baktērijas ir mikrobioloģiskie kontrolrādītāji, kuru noteikšana nepieciešama vispārīgās mikrobioloģiskās kvalitātes raksturošanai, bet kuru pārsniegumi nav tieši bīstami cilvēka veselībai – avots: https://www.vi.gov.lv/lv/indikatora-organismi.

• Pēc dezinfekcijas Valdemārpilī pirmdien, 11. septembrī, un otrdien, 12. septembrī, ūdenim iespējams hlora aromāts.
  • Pēc dezinfekcijas Talsos un Stendē no piektdienas, 15. septembra, plkst. 10.00 līdz otrdienas, 19. septembra, vakaram ūdenim iespējams hlora aromāts.

Ieteicams regulāri notecināt ūdeni, lai dezinfekcijas līdzeklis nonāk visā apgādes sistēmā.

UZMANĪBU PĀRTIKAS UZŅĒMUMIEM!

Ja šādu – ar hlora piejaukumu – dzeramo ūdeni izmanto bez iepriekšējas apstrādes rūgšanas, raudzēšanas un citos procesos, kur produktu ražošanai tiek izmantoti mikroorganismi, ūdenī esošais brīvais hlors var ietekmēt arī ražošanas procesā vajadzīgos mikroorganismus, piemēram, raugus.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Paldies par sapratni!