Valdemārpils Uzņēmējdarbība Tūrisms

5. aprīlī Valdemārpils, Lubes, Ārlavas un Īves pagasta tūrisma uzņēmēji, Talsu novada pašvaldības pārstāvji tūrismā un Talsu novada domes priekšsēdētāja tikās Valdemārpils Tūrisma informācijas centrā, kur pārrunāja tūrisma nozares nozīmīgumu un attīstības iespējas gan savā reģionā, gan novada robežās.

Talsu novada domes priekšsēdētāju Evu Kārkliņu uz tikšanos aicināja aktīvie Valdemārpils, Lubes, Ārlavas un Īves pagasta uzņēmēji, kuri kopā ar Valdemārpils Tūrisma informācijas centru apvienojušies domubiedru grupā. Domubiedru grupa izveidota, lai kopā sasniegtu lielākus un augstākus mērķus – piesaistītu vairāk pašmāju un ārvalstu viesu un veidotu atpazīstamāku lokālo tūrisma piedāvājumu.

Tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi, kas skar gan jaunu tūrisma objektu, gan mākslas un kultūras centra izveides iespējas Valdemārpilī, lai, godinot pilsētas vēsturi, būtu iespēja izveidot ekspozīciju Krišjāņa Valdemāra piemiņas zālē.

Tikpat nozīmīga ir viena no ilglaicīgākajām problēmām – transporta ceļu sakārtošanu, lai tuvējās teritorijās varētu pārvietoties ne tikai ar automašīnām, bet arī ar velosipēdiem un dodoties pārgājienos, kas tagad ir ļoti aktuāli.

Sarunā uzņēmēji ieteica pašvaldībai rast iespēju vairāk atbalstīt tūrisma, kultūras un sporta jomas, lai varētu izstādāt kvalitatīvus aktīvās atpūtas un kultūras piedāvājumus viesiem, veicinot Valdemārpils un apkaimes konkurētspēju novada un Kurzemes mērogā. Tāpat domubiedru grupa aicināja veicināt komunikāciju gan starp nozares uzņēmējiem novadā, gan sadarbībā ar Talsu novada Tūrisma informācijas centru.

Tikšanās laikā akcentēts tika arī Sasmakas ezera nozīmīgums un tā teritorijas apgūšana, kas ir viens no būtiskākajiem tūrisma objektiem Valdemārpilī un tuvējā apkārtnē. Ezers ir pietiekami liels, lai nodrošinātu iespēju atpūsties klusumā un mierā, makšķerēt, braukt ar laivu, motorizētiem ūdens transportiem vai supu, sportot vai sauļoties. Pateicoties labiekārtotajai pludmalei, ir liels potenciāls organizēt ne tikai lokālas, bet arī novada vai Latvijas mēroga sporta sacensības.

Valdemārpilij, kā uzskata uzņēmēji, ir iespēja no tranzītpilsētas kļūt par mūsdienīgu un aizrautīgu tūrisma galamērķi visu gadu, ne tikai vasaras sezonā, kur pavadīt kā minums divas trīs dienas. Jau šobrīd vasaras atpūtas vietās brīvdienās gandrīz vairs nav iespēju rezervēt guļvietas, tiks svinētas vairāk nekā 20 kāzas un organizētas arī dažādas nometnes.