Kolka

Talsu novada pašvaldība Kolkā ir uzsākusi būvdarbus projektā Nr. 22-08-FL04-F043.0206-000001 Tirdzniecības vietas izveide Kolkā sadarbībā ar Lauku atbalsta dienestu un biedrību „Ziemeļkurzemes biznesa asociācija”.

Projekta mērķis ir pārbūvēt esošo Kolkas vasaras estrādi pašvaldības īpašumā Stadions”, Kolkas pagastā, Talsu novadā, to pārvēršot par mūsdienu prasībām atbilstošu, sabiedrībai ērti izmantojamu, estētiski un tehniski pievilcīgu vietējo mājražotāju un zivju produkcijas tirdzniecības vietu.

Īstenojot projektu, tiks iekārtotas astoņas tirdzniecības vietas, vienlaikus paredzot iespēju palielināt āra tirdzniecībai paredzēto vietu skaitu. Tiks izveidota inventāra noliktavas telpa un sabiedriskā tualete, apkārt esošā teritorija tiks labiekārtota, nodrošinot piekļuvi autobraucējiem un gājējiem. Pārbūvējot ēku un labiekārtojot teritoriju par multifunkcionālu vietu, būs iespējams mūsdienīgi un atbilstoši normatīviem organizēt zivju un pārtikas tirdzniecību, kas ir neatņemama kultūras pasākumu daļa, piemēram, gadatirgos. Pārbūvēto multifunkcionālo ēku plānots izmantot pašvaldības rīkoto gadskārtu godu svinēšanai, kas saistīti ar tirgošanos, mielošanos un lustēšanos, arī koncertiem un teātriem.

Projekta ietvaros ir izstrādāta būvniecības dokumentācija Tirdzniecības vietas izveide Kolkā” teritorijas labiekārtošanai, kā arī veikts būvdarbu, būvuzraudzības un autoruzraudzības iepirkums.

Talsu novada pašvaldība ir noslēgusi līgumus ar būvnieku SIA RRB būvserviss”, būvuzraugu SIA Būves birojs”, autoruzraugu SIA Elko arhitektūra”.

Projekta Tirdzniecības vietas izveide Kolkā” kopējās izmaksas ir 364 696,30 EUR ieskaitot PVN 21%, attiecināmās izmaksas ir 196 794,40 EUR, publiskais finansējums – 177 114,96 EUR, pašvaldības līdzfinansējums – 187 581,34 EUR.

Projekta īstenošanas termiņš 30.09.2023