Vide

Talsu novada pašvaldība ir realizējusi projektu Nr. 23-00-S0ZF03-000017 Aprīkojuma iegāde zivju resursu aizsardzības pasākumu nodrošināšanai Talsu novadā”, sadarbībā ar Lauku atbalsta dienestu un Valsts Zivju fondu.

Projekta mērķis – Talsu novada pašvaldības pārvaldībā esošo ūdenstilpju kontroles vajadzībām paplašināt un modernizēt aprīkojumu, tādējādi nodrošinot zivju resursu aizsardzību, iespējamo pārkāpumu kontroli un savlaicīgu novēršanu.

Projektā tika iegādāti bezpilota gaisa kuģi (droni) 2gb tai skaitā A2 kvalifikācijas apmācības, tālskati/binokļi 2 gb, diennakts binokļi 2 gb, rokas GPS 3 gb un lielie 3 gb/mazie 6 gb lukturi. Ar projektā plānoto aprīkojumu lielākais akcents tiks likts uz nelikumīgajām darbībām pie ūdenstilpēm nakts stundās. Pašvaldības policijai ar droniem būs iespējams nodrošināt pierādījumu iegūšanu, zvejniecības pārkāpumu daudzpusīgu fiksēšanu no gaisa. Projektā plānotais aprīkojums būtiski paplašinās iespējas veikt novērojumus un situācijas fiksāciju apgrūtinātas redzamības apstākļos, veikt skaidras redzamības attēla pietuvinājumu no attālām distancēm. Ar GPS palīdzību tiks fiksētas vietas, kurās ezeru apkārtnē tiks veikti pārkāpumi, tiks veidotas kartes ar attiecīgajiem punktiem, kuros visbiežāk tiks konstatēti pārkāpumi.

Ar iegūto aprīkojumu tiks kvalitatīvāk nodrošinātas Talsu novada pašvaldības policijas mobilitātes un attālas novērošanas iespējas, tādējādi ierobežojot potenciālo pārkāpumu iespējas Talsu novada pašvaldības ūdenstilpēs, kā arī tiks iegūta vērtīga informāciju par ūdenstilpju stāvokli nelikumīgām darbībām.

Talsu novada pašvaldības projekta aprīkojumu iepirka no SIA Sentios” un drona apmācības veica uzņēmums SIA Aeronovus”.

Projekta Aprīkojuma iegāde zivju resursu aizsardzības pasākumu nodrošināšanai Talsu novadā” kopējās izmaksas ir 20473,20 EUR ieskaitot PVN 21%, publiskais finansējums – 16591,37 EUR, pašvaldības līdzfinansējums – 3881,83 EUR.

Zivju fonds. Logo
Lauku atbalsta dienests. Logo