Novadā

Talsu novada pašvaldības domes sēdē 9. aprīlī tika skatīts jautājums par amatu vietu skaita samazinājumu Sociālajā dienestā, Bāriņtiesā un Izglītības pārvaldē, kas stāsies spēkā no 1. jūnija. Jau informējām, ka sākotnēji amatu vietu skaits samazināts Centrālajā pārvaldē, bet pēc tam tiks pārskatīts pilsētu un pagastu pārvalžu modelis un darbu organizācija iestādēs.

Amatu vietu samazinājums ir viena no rīcības plānā iekļautajām darbībām, kas nepieciešama, lai stabilizētu Talsu novada pašvaldības finansiālo situāciju. No 1. jūnija stāsies spēkā jaunais Centrālās pārvaldes modelis, kur panākts 50 amatu vietu samazinājums, savukārt tagad lemts par amatu vietu samazinājumu Sociālajā dienestā, Bāriņtiesā un Izglītības pārvaldē.

Vērtējot Sociālā dienesta, Bāriņtiesas un Izglītības pārvaldes darba organizāciju un iespējamo amatu vietu samazinājumu, tas tika skatīts kontekstā ar institūciju funkcijām, lai to izpilde nebūtu apdraudēta.

Ja līdz šim Sociālajā dienestā ir 62 amatu vietas, tad no 1. jūnija to skaits būs 57. Tiks likvidētas sešas amatu vietas, bet viena izveidota no jauna un divas amatu vietas līdz gada beigām tiks iesaldētas”. Bāriņtiesā amatu vietu skaits samazinās par divām, bet Izglītības pārvaldē: par 4,9 amatu slodzēm.

Sociālajā dienestā likvidējamās amatu vietas bijušas vakantas jau no šī gada (vadītāja vietnieks, vecākais lietvedis, trīs sociālā darbinieka amati un viens sociālās palīdzības organizatora amats). Savukārt līdz gada beigām tiks iesaldēti” ģimenes asistenta un sociālā rehabilitētāja amati. Tas nozīmē, ka līdz gada beigām uz šīm vakancēm netiks meklēti speciālisti, bet amatu vietas likvidētas netiks. Samazinot amatu vietu skaitu, nepieciešama pārstrukturizēšana, tāpēc tiks izveidota viena jauna amatu vieta: Sociālo pakalpojumu nodaļas vadītājs.

Finansiālais ietaupījums, samazinot amatu vietu skaitu un nosakot nepilno darba laiku, līdz gada beigām būs aptuveni 298 549 eiro.

Bāriņtiesā tiks likvidētas divas amatu vietas: Bāriņtiesas priekšsēdētāja vietnieka un locekļa palīga amati.

Finansiālais ietaupījums, samazinot amatu vietu skaitu un nosakot nepilno darba laiku, līdz gada beigām būs aptuveni 58 161 eiro.

Izglītības pārvaldē amatu slodžu skaits samazināsies par 4,9: tas ir, no 15,5 amatu slodzēm līdz 10,6 amatu slodzēm, ieskaitot izglītības psihologa un metodiķa amatus. Tiks likvidētas vietnieka, izglītības darba speciālista, izglītības psihologa amata vieta un izglītības metodiķa 1,4 amata slodzes.

Finansiālais ietaupījums, samazinot amatu vietu skaitu un nosakot nepilno darba laiku, līdz gada beigām būs aptuveni 121 497 eiro.