Novadā

25. aprīlī, lai ilgtermiņā samazinātu atalgojuma izdevumus, Talsu novada pašvaldības domes sēdē deputāti skatīja jautājumu par amatu vietu samazinājumu vairākās pašvaldības iestādēs un divu iestāžu reorganizāciju.

Amatu vietu samazinājums šoreiz attiecas uz Talsu novada muzeju, Talsu Kultūras centru, Rojas kultūras centru, Dundagas kultūras pili, Rojas Jūras zvejniecības muzeju, Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centru, Talsu pilsētas pārvaldi, Talsu Valsts ģimnāziju, Talsu 2. vidusskolu, Talsu pamatskolu, Talsu novada vidusskolu un Talsu pirmsskolas izglītības iestādēm (PII) Sprīdītis”, „Pīlādzītis”, „Saulīte”, „Zvaniņš” un „Kastanītis”.

PII amatu katalogs pārskatīts tā, lai veidotos vienoti principi, piemēram, apvienots vecākā saimniecības vadītāja amats ar lietveža amatu, izveidojot vietnieku administratīvajā un saimnieciskajā darbā. Izglītības iestādēs paredzēts samazināt laborantu, ēku dežurantu, apkopēju, palīgstrādnieku, sētnieku, veļas pārziņa amatu vietas.

Apkopēja un lietveža amata vieta tiek likvidēta arī Rojas kultūras centrā, bet Rojas Jūras zvejniecības muzejā plānots likvidēt vienu muzeja speciālista amata vietu. Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrā tika apvienotas divas amata vietas (lietvedis un kultūras projektu vadītājs), izveidojot vienu jaunu: pasākumu organizators. Dundagas kultūras pilī tiks likvidētas vairākas amata vietas: kultūras pasākumu un viesu uzņemšanas organizators, rekreācijas speciālists (Brīvā laika pavadīšanas centrā Pils ielā 14), skolotāja palīgs (bērnu dienas centrā „Mājas”), istabene, dārznieks, tiek samazināta sporta organizatora slodze. Talsu novada muzejā tiks likvidētas muzejpedagoga speciālista vēstures, dabas un mākslas jautājumos, kā arī speciālista krājuma un vēstures jautājumos, ēku un apsaimniekojamās teritorijas pārziņa, apkopējas, klientu apkalpošanas speciālista amata vietas.

Talsu Kultūras centrā un Talsu pilsētas pārvaldē gaidāma reorganizācija. Līdz šim Talsu Kultūras centra struktūrvienība bija kinoteātris „Auseklis”, bet tagad nolemts to integrēt Talsu pilsētas pārvaldē. Paredzēts, ka gan Talsu tirgum, gan kinoteātrim būs viens vadītājs, kinoteātrī samazinot arī vienu apkopēja un kasiera amata vietu. Amata vietu skaits tiks samazināts arī Talsu pilsētas pārvaldē, likvidējot ēku un apsaimniekošanas teritorijas speciālista, vienu apkopēja, speciālista sporta jautājumos un vienu remontstrādnieka amata vietu. Savukārt Talsu Kultūras centrā likvidēs viena kultūras projektu vadītāja, divas kasieru, viena apkopēja, viena speciālista kultūras jomā un viena metodiskās apvienības vadītāja amatu.

Amatu vietu samazinājums iestādēs procentuāli atšķiras, jo tika izvērtētas to turpmākās pakalpojumu nodrošināšanas iespējas. Mazākais amatu vietu samazinājums ir pirmsskolas izglītības iestādēs, tajās tas ir ap 8%.

Talsu novada pašvaldība jau informējusi, ka finanšu situācijas stabilizēšanai pakāpeniski tiek samazinātas pašvaldības iestādēs un struktūrvienībās izveidotās amatu vietas. Sākotnēji amatu vietu samazinājums skāris Centrālo pārvaldi, pēc tam Izglītības pārvaldi, Bāriņtiesu un Sociālo dienestu. Savukārt drīzumā tiks pārskatītas pilsētu un pagastu pārvaldes, to struktūrvienības, kā arī bibliotēku tīkla optimizēšanas iespējas.