Novadā

Dekoratīvi karogi pie apgaismes stabiem – tas ir viens no vides elementiem, kas pilsētu un pagastu ielās ienes krāsainību un prieku. Šajā gadā vasaras sezonā pie apgaismes stabiem Talsos varēs redzēt tik dažādo pilsētas atspoguļojumu mākslinieku darbos.

Talsi ir mūziķu un mākslinieku pilsēta, te savus talantus izkopušas daudz spilgtu personību, un arī pati pilsēta iemūžināta skaistos darbos. Talsu novada Būvvaldes vadītājs Emīls Gulbis uzsver, ka šī gada dekoratīvo karogu konceptā vēlējies pilsētas iedzīvotājiem un viesiem atklāt Talsu pilsētas daudzveidīgo atspoguļojumu mākslas darbos. Katram māksliniekam ir ne tikai savs rokraksts, bet arī savs skatījums uz gleznaino pilsētas ainavu.

Šajā gadā karogu stiprinājumi piemēroti vienam karogu platumam, lai veidotu vienotu pilsētas stilistiku. Talsu pilsētā pie apgaismes stabiem paredzēts uzstādīt 102 dekoratīvos karogus, no tiem 18 atradīsies pie apgaismes stabiem ielu rotācijas apļu krustojumu centros paredzēti 600X2000 mm izmērā, bet pārējie: 600X1200 mm izmērā.

Karogos būs redzami desmit mākslinieku darbu fragmenti. Tajos varēs redzēt Birutas Baumanes („Talsi agrā pavasarī”, 2007), Silvijas Meškones („Talsu ainava”, 1988), Anitas Melderes („Talsi”, 1988), Herberta Siliņa („Vasara pie Abavas”,  1994), Artura Brieža („Talsi”, 1993), Gunas Millersones („Talsi”, 2007, „Vēžu dūka”, 1993), Margaritas Klēbahas-Stīpnieces  („Atmiņas”, 2000), Andra Biezbārža („Novakare”, 1989), Jāņa Grāvēja („Baznīca”, 1956) un Jāņa Veisa („Dārzs Talsos”, 1988) gleznojumus.

Jauni dekoratīvie karogi pie apgaismes stabiem sagādāti arī Dundagas, Rojas, Mērsraga un Kolkas pagastam. To vizuālajā noformējumā iekļautas atsauces uz pagastu ģerboņiem un krāsām.

Inita Fedko