Izglītība Kolka

22. janvārī Talsu novada domes un Izglītības pārvalde tikās ar Kolkas sākumskolas darbiniekiem un bērnu vecākiem, lai pārrunātu no 1. augusta plānoto skolas slēgšanu. Kolkas sākumskolas sešās klasēs patlaban mācās 12 bērni, kas ir nepietiekami, lai valsts nodrošinātu finansējumu pedagogu atalgojumam.

Pērn Ministru kabinets (MK) pieņēmis informatīvo ziņojumu „Kompleksi risinājumi  augstvērtīgai izglītības nodrošināšanai vispārējā pamata un vidējā izglītībā: Ilgtspējīga izglītības ekosistēma un efektīvs finansēšanas modelis”, kur ne tikai noteikts minimālais izglītojamo skaits visu klašu grupās, bet arī minēts, ka nav atļauts organizēt apvienotās klases.

Kolkas sākumskolā no šī gada sākuma mācās 12 bērni. Veicot Kolkas sākumskolas skolēnu skaita analīzi un prognozes nākamajiem trīs gadiem, secināts, ka vidējais bērnu skaits vienā klasē (no 1. līdz 6. klasei) būs divi līdz trīs bērni. Lai saņemtu valsts finansējumu pedagogu atalgojumam, katrā klašu grupā (no 1. līdz 3., no 4. līdz 6.) nepieciešami 30 skolēni (minimālais skaits 22). Kolkas sākumskolas gadījumā tas nozīmē, ka valsts finansējums pedagogu atalgojumam izglītības programmu finansēšanai šajā skolā nepārsniegs 20% no nepieciešamā finansējuma apmēra, bet 80% nāksies piemaksāt pašvaldībai. Neveicot nekādas izmaiņas, pašvaldībai pedagogu atalgojumā nāktos ieguldīt 130 000 eiro.

Jau patlaban daļa Kolkas bērnu izvēlas apmeklēt citas izglītības iestādes, galvenokārt Rojas vidusskolu.

Izmaiņas neskars Kolkas pagasta mazākos iedzīvotājus: pirmsskolas izglītības programmu īstenošanas vieta paliks Kolka, nododot šī uzdevuma veikšanu Rojas pirmsskolas izglītības iestādei (PII) „Zelta zivtiņa”.

Klātesošie iedzīvotāji izteica bažas par sabiedriskā transporta nodrošinājumu,

norādot, ka skolēniem nākas izbraukt jau nedaudz pēc 7.00, bet stundu sākums jāgaida 40 minūtes. Tāpat vecāki jautāja, vai nav nepieciešams šajā maršrutā nodrošināt lielākas ietilpības autobusu, uz ko Talsu novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa atbildēja, ka pakalpojuma sniedzējs seko līdzi transporta noslodzei un nepieciešamības gadījumā arī tiks veiktas izmaiņas.

Tikšanās laikā tika pārrunāta darba organizācija PII grupiņā, kā arī iespējamība vasaras periodā skolas ēkā aizvadīt iecerētās nometnes.

Pēc skolas slēgšanas plānots ēku nodot atsavināšanai.

Gala lēmums par reorganizāciju tiks pieņemts Talsu novada pašvaldības domes sēdē 25. janvārī 9.00. Sēžu tiešraides pieejamas Talsu novada Youtube.com kontā.