Talsi Kultūra Tūrisms
Talsu vārda dienas pasākumi

Trešdien, 17. janvārī, Talsi svinēs vārda dienu! Ieskaties pasākumos, kas veltīti par godu šiem svētkiem!

  • Talsu novada muzejs, svinot pilsētas vārda dienu, 17. janvārī plkst. 18.00 atklās Talsu fotokluba izstādi „Nezināmais zināmajā: Talsi 2024”.
    2003. gadā Talsu fotoklubs svinēja savu 5 gadu pastāvēšanas jubileju, un tās ietvaros klubs īstenoja Talsu ielu dokumentēšanas projektu. 2004. gadā Talsu novada muzejā tika izveidota izstāde
    Talsi 126”, kurā bija aplūkojami 19 kluba biedru darbi – notvertie mirkļi 126 Talsu ielās. Tāpat kā 2004. gadā, arī 2024. gada izstādē apskatāmi 19 autoru lielformāta darbi. Darbus atlasījis kurators, tomēr līdzās novietoti arī pašu fotogrāfu izvēlētas un izkārtotas ielu fotogrāfijas. Šādā pieeja izstādei piešķir ne vien dokumentālu vērtību, bet arī uzrāda ielas fotogrāfiju kā estētisku un māksliniecisku izteiksmes līdzekli.
  • 17. janvārī Talsu vārda dienas noskaņās Talsu Tautas nama zālē plkst. 17.00 uzstāsies Talsu Mūzikas skolas šī gada veiksmīgākie pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēles audzēkņi. Skolas plašā delegācija Talsu vārdu pārstāvēs Latvijas Mūzikas skolu nozīmīgāko sacīkšu „Valsts konkursa” finālā. Konkurss notiek reizi četros gados vairākās kārtās, un tajā piedalās visas Latvijas profesionālās ievirzes Mūzikas skolas.
  • Svinēsim Talsu pilsētas vārda svētkus kopā! 17. janvārī plkst. 19.00 tiekamies Talsu Radošajā sētā (norises vieta PĀRCELTA no sākotnējās Ķēniņkalnā sniega dēļ) Talsu vārda dienas muzikālajā piknikā kopā ar grupu „Draudzība”, folkloras kopu „Talsi” un Ķēniņmeitām. Gaidīsim jūs ar karstu dzērienu no Green Hive un gardu pārsteigumu. Sola ziemīgu laiku, tāpēc atceries apģērbties silti.
  • Piedalies „Talsi. Kvests” aktivitātē! Tās pamatā ir jaunais Talsu audiogids platformā IZI.travel, kuru prezentējam par godu Talsu vārda dienai, ko atzīmējam katru gadu 17. janvārī, jo šajā datumā 1231. gadā Talsu vārds pirmo reizi minēts rakstos. Kvests sastāv no četriem segmentiem – 1. Ievads, 2. Vecpilsēta, 3. Skaistākie saktpunkti un 4. Noslēgums. Tie atklājas pamazām, jo katra segmenta noslēgumā ir obligāti apmeklējams apskates objekts ar jautājumu, uz kuru atbildot pareizi, atklājas nākamais segments. Atbildes uz jautājumiem var uzzināt, noklausoties audiogida stāstījumu vai klātienē apskatot objektu. Veic kvestu no 15. līdz 21. janvārim, atsūti pareizo atbildi uz pēdējā pieturpunkta jautājumu uz numuru +37126469057 un saņem balvu no Visit Talsi. Uzdevums pieejams saitē: https://ej.uz/talsi-kvests

Talsu novada pašvaldība aicina Talsu pilsētas iedzīvotājus 17. janvārī pacelt pie ēkām Talsu karogus, lai godinātu savu pilsētu svētkos. Talsu pilsētas karogus iespējams iegādāties Talsu novada tūrisma informācijas centrā, Lielā ielā 19/21, Talsos.

Vārds „Talsi” pirmo reizi minēts 1231. gada 17. janvārī Romas pāvesta sūtņa, Zemgales bīskapa Balduīna no Alnas līgumā ar kuršu cilšu vecākajiem. Pilsētas izcelsmei tas ir nozīmīgs datums, tāpēc pirms vairākiem gadiem Talsu pilsētas dome lēma, ka šis datums kļūs par Talsu pilsētas vārda dienu.