Izglītība Talsi
Zvaniņa kolektīvs

Talsu pirmsskolas izglītības iestāde Zvaniņš” 50 gadu jubileju atzīmēja nedēļas garumā, no 15. aprīļa līdz 19. aprīlim notika vērienīgas jubilejas svinības. Svētku nedēļas pirmajā dienā ieskandinājām jubileju ar vieskoncertu, un iestāde tika izpušķota baltās zīda lentēs, karodziņos un ziedos. Visīpašākā diena bija otrdiena, svinējām bērnu dienu, kura bija piepildīta ar brīnumiem. Dienas sākumā visi kopā lielajā zālē ēdām kopīgas pankūku brokastis, tad pie mums atlidoja ciemos čaklā bitīte, kura aicināja bērnus doties uz kafejnīcu un baudīt saldējuma kokteiļus, pēc tam doties uz kino māju, kur nobaudīt popkornu, tad devās uz diskotēku un pēc tam uz sporta māju. Visas šīs burvīgās aktivitātes bija sagatavojuši mūsu iestādes darbinieki, kuri uzbūra šo brīnumu Zvaniņa” grupiņās.

Īpaši sirsnīga bija trešdiena, kad atkal Zvaniņa” durvis vēra bijušie darbinieki, satiekoties Atmiņu kladē”. Mīļa satikšanās pie kafijas galda, kopā atgriežoties atmiņās par aizvadīto laiku. Paldies visiem, kuri iesūtīja fotogrāfijas par burvīgo pavadīto laiku Zvaniņā”, jo bija izveidota video prezentācija no visiem apkopotajiem failiem.

Savukārt ceturtdien pirmo reizi Zvaniņa” saime svinēja tik vērienīgus svētkus lielkoncertā Skrej, bitīte, dārziņā”, kopā ar vecākiem, aicinātajiem visiem un draugiem. Katra grupiņa ar savām skolotājām bija sagatavojusi dāvanu savam bērnudārzam – muzikāli atraktīvu priekšnesums uz lielās skatuves. Savu dāvanu Zvaniņam” sniedza arī kolektīvs, pirmatskaņojot videoklipu ar kopīgo deju, kas nodeva  vēstījumu par spēcīgu, dzīvespriecīgu darba kolektīvu. Svētkos uz skatuves kāpa arī bijušie Talsu PII Zvaniņš” audzēkņi Rasa Meļķe un Kristers Kristbergs, iepriecinot klātesošos ar dziesmu Prusakpolka” un dzejoli Es i’ talsnieks”. Pasākuma otrajā daļā vairāki darbinieki saņēma pašvaldības pateicību, kā arī pateicība izteikta visiem iestādes darbiniekiem. Skaistu muzikālais sveicienu sniedza arī dziedātājs Ivo Zīle no Ogres.

Talsu PII Zvaniņš”, sagaidot iestādes 50 gadu jubileju Talsu novada Izglītības pārvalde izteikusi atzinību par radošu, uz izaugsmi vērstu darbu.

Skaistos svētkus ar fantastiskajiem lielformāta ziediem mums palīdzēja izrotāt Gita Apšiņa. Paldies Talsu Tautas namam par iespēju bērniem sagatavoties un piedzīvot lielkoncerta sajūtas kopā ar vecākiem! Paldies Maritai Krišlaukai par skaistajiem ziediem!

Elīna Grenevica: „„Zvaniņā” grupiņām ir doti ziedu nosaukumi. Šķiet, tāpēc, ka bērnus visskaistāk var salīdzināt tieši ar ziediem pļavā. Nekad nav paredzams, kāds ziediņš šoreiz iesēts mūsu pļavā, nav pat zināms, kad tieši varēs redzēt tā ziedu atveroties uzziedam. Tas ir process, kuram vajadzīga pacietība, vērība un mīlestība. Līdzīgi kā ziedu pļavā par ziediem gādā bites, tāpat bērnudārzā par bērniem rūpējas audzinātājas un auklītes. Mēs te dzīvojam ziedonī, it kā visu laiku saulē un gaišumā. Mūsu Zvaniņa” pļava ir siltās, dzīvinošās pavasara saules pielijusi, bitītes modri un rūpīgi, pāršķirstot daudzās sīkās ziedlapiņas, gādā par to, lai Zvaniņa” pļava ziedētu. Bērniņ, tu esi šeit gaidīts, samīļots un aprūpēts.”

Jana Matīsa: Talsu PII Zvaniņš” piecdesmit gadus ir ziedējis un katru dienu baudījis bērnu prieku un smieklus, šajā iestādē strādā darbinieki ar mirdzošām acīm, ar vissiltākajām sirdīm. Mūsu iestāde ilgtermiņā ir izvirzījusi prioritāti domāt par bērnu labbūtību, tādēļ šajā gadā 2024. gada 1. septembrī gaidāmi jauninājumi – tiks atvērtas divas grupas, kur skolotājas ikdienā strādās ar Montesori metodēm, jo mūsu iestādes vīzija ir uz laimīgu pieredzi balstīta mācīšanās. Mūsu iestāde ir atvērta un draudzīga ikvienai ģimenei. Esat mīļi gaidīti!”