Tūrisms
attels1

Pēc divu gadu pauzes no 2023. gada 3. februāra līdz 5. februārim Rīgā, izstāžu centrā Ķīpsalā, durvis atkal vērs tūrisma izstāde „Balttour 2023”. Talsu novads būs pārstāvēts Kurzemes tūrisma asociācijas stendā, kur par tūrisma nozares jaunumiem un aktualitātēm Talsu novadā informēs pārstāvji no novada tūrisma informācijas centriem.

Talsu novads ir pārsteidzošs un aizrautīgs tūrisma galamērķis, kurā gada garumā bezrūpīga atpūta dabas diženumā savijas ar tradicionālās un laikmetīgās kultūras rosību, kultūrvēsturisko un lībiešu krasta mantojumu.

Visas trīs izstādes dienas apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar informāciju par jaunākajiem apskates objektiem, izklaides un atpūtas iespējām, kultūras pasākumiem, kur palutināt savas garšas kārpiņas, kur var izbaudīt mieru, klusumu un apkārtējās dabas burvību. Protams, neizpaliks arī lieliski un īpaši izdevīgi piedāvājumi no tūrisma nozares uzņēmējiem.

Talsu novada tūrisma informācijas centrs izstrādājis maršrutus Talsu novadā dažādām gaumēm, vecumiem un ceļošanas veidiem. Izstādes apmeklētāji tiks aicināti pievienoties lielajā pārgājienā apkārt novadam, pārbaudīt savu drosmi un komandas spēju uzticēties viens otram Abavas senlejas autentiskajā izdzīvotāja apmetnē Virsaišu ūdenskrituma apkārtnē, izbaudīt pirts rituālu peldošā pirtiņā ezera vidū, doties izbraucienā ar vienīgo privāto mazbānīti Latvijā Ārlavas pagastā, mēģināt apķert dižāko Liepu Valdemārpilī, uzkāpt unikālajā Sabiles Vīna kalnā, kas ierakstīts Ginesa pasaules rekordu grāmatā kā vistālāk uz ziemeļiem esošais vīna dārzs, pārliecināties, vai Kolkasragā vērojama divu „jūru” – atklātās Baltijas jūras un Rīgas līča – viļņu saduršanās, izstaigāt Dundagas pili, kas ir lielākā Ziemeļkurzemē, atklāt dabas skaistumu – Kaltenes akmens kalvas, kas ir valsts nozīmes īpaši aizsargājams dabas piemineklis, kā arī atrast vēl daudzas citas Talsu novada pērles.

Pirmo gadu novada tūrisma piedāvājums būs tik interesants un daudzveidīgs, jo pēc administratīvi teritoriālās reformas Talsu tūrisma informācijas centram, Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centram, Valdemārpils tūrisma informācijas centram, papildu pievienojies Rojas tūrisma informācijas centrs, Mērsraga tūrisma informācijas centrs un Dundagas tūrisma informācijas centrs.

Starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus „Balttour” ir nozīmīgākais tūrisma notikums Baltijā, kas ceļotājiem palīdz izvēlēties galamērķus un saplānot ceļojumus, bet tūrisma nozares profesionāļiem iegūt jaunus kontaktus un veidot sadarbības.

Gaidīsim ciemos Kurzemes stendā!

Laura Markusa Mārtinsone,
Talsu novada tūrisma informācijas centra pārstāve