Izglītība

29. septembrī Talsu Tautas namā tika godināti Talsu novada izglītības iestāžu pedagogi, kuri aizvadītājā gadā daudz darba ieguldījuši, strādājot ar skolēniem, mūsdienīgi organizējuši mācību procesu, veiksmīgi debitējuši pedagoga arodā un demonstrējuši citas vērtīgas kvalitātes izglītības sistēmā. Naudas balvas un piemiņas veltes par ieguldījumu novada izglītības veicināšanā saņēma ne tikai skolotāji, kuri strādā no pirmsskolas līdz vidusskolai, bet arī profesionālās ievirzes pedagogi.

Novērtējot pedagogu darbu un sakot paldies par ieguldījumu mācību procesa nodrošināšanā, Talsu novadā jau trešo gadu īsi pirms Skolotāju dienas tika sveikti Talsu novada izglītības iestāžu pedagogu konkursa laureāti. Pedagogu vērtēšana atbilstoši nolikumam norisinājās visu pagājušo mācību gadu.

Konkursa mērķis ir apzināt un izvērtēt pedagogu darba rezultātus izglītības jomā, motivēt pedagogus radošai darbībai audzināšanas darbā, mācību priekšmetu metodikā un sabiedriskās aktivitātēs, kā arī izteikt pateicību un apbalvot izglītības iestāžu pedagogus par ieguldījumu mācību un audzināšanas darbā.

93 pedagogi saņēma pateicību par izglītojamo sagatavošanu valsts mācību priekšmeta olimpiādēm un skolēnu zinātniskās pētniecības konferencēm, ieguldījumu skolēnu sasniegumos interešu un profesionālās ievirzes izglītībā: mūzikā, mākslā, skatuves runā, badmintonā, biatlonā, vieglatlētikā, kanoe airēšanā, florbolā, futbolā, volejbolā, skolu sportā ziemas sporta veidos un par audzēkņu sagatavošanu dalībai Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētkos. Toties īpašas stiklā veidotas balvas saņēma 14 konkursa „Izcilākie Talsu novada izglītojamie un pedagogi vispārējās, profesionālās ievirzes un interešu izglītībā” uzvarētāji.

Viskuplāk pārstāvēta bija nominācija, kurā skolotājus godināja par izcilu pedagoģisko darbu vispārizglītojošā skolā. Tajā balvas, sirsnīgu rokas spiedienu un Pateicību par ieguldīto darbu no Talsu novada Izglītības pārvaldes vadītāja Ulda Katlapa saņēma Aija Bērziņa no Valdemārpils vidusskolas, Inga Heinrihsone no Laucienes pamatskolas, Ieva Smildzēja no Talsu Valsts ģimnāzijas, Norika Segliņa no Dundagas vidusskolas un Anita Kurmiņa no Rojas vidusskolas.

Par izcilu klases audzinātāja darbu balvas šogad saņēma trīs skolotājas – Inga Smildziņa no Talsu pamatskolas, Aija Valgelina no Talsu Kristīgās vidusskolas un Aija Pētersone no Talsu 2. vidusskolas.

Novērtēts tika ne tikai skolu, bet arī pirmsskolu pedagogu darbs. Balvas saņēma Elīna Baļķīte no Dundagas pirmsskolas izglītības iestādes (PII) „Kurzemīte”, Ingrīda Gulbe no Valdemārpils PII „Saulstariņš” un Gunita Skitaļceva no Talsu PII „Sprīdītis”.

Par izcilu pedagoģisko darbu balvas saņēma arī trīs debitanti – Ingvars Lerhs no Talsu Kristīgās vidusskolas, Solvita Gulbe no Talsu Valsts ģimnāzijas un Madara Palapa no Talsu 2. vidusskolas.

Pasākumu vadīja Ingars Kļaviņš, bet par muzikālo atmosfēru rūpējās latviešu dziesminieks Jānis Moisejs.

Talsu novads ir bagāts ar vērtībās balstītiem pedagogiem, kuri paralēli zināšanām veic lielu sirdsdarbu, nododot bērniem vērtības, kas turpmāk veidos vietējo kopienu, kurā dzīvosim.

„Sirsnīgi sveicam mūsu pedagogus ar izcilajiem sasniegumiem! Paldies, ka piederat Talsu novada saimei, paldies par sirdsdarbu, ieguldīto enerģiju un paldies par tām vērtībām, ko jūs sniedzat nākamajai paaudzei,” savā uzrunā akcentēja Izglītības pārvaldes vadītājs Uldis Katlaps.

Savukārt Talsu novada domes deputāts un Sociālo, izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētājs Kalvis Kalniņš pateicās pedagogiem par nesavtīgo sirdsdarbu un nerimstošo darba sparu.