Sports Dundaga Talsi

Tieši Lāčplēša dienā, 11. novembrī, Lēdurgas Kultūras namā patriotiskā gaisotnē, sadarbojoties ar kultūras jomas aktīvistiem, kuri nodrošināja plašu kultūras programmu, norisinājās noslēdzošais Latvijas Kausa izcīņas posms spiešanā guļus. Sacensībās piedalījās vairāk kā 100 sportistu no 19 sporta klubiem.

No Talsu novada šajās sacensībās piedalījās divas komandas – Sporta kluba „Dandijs” sportisti un „Talsu spēka atlētu” sportists.

Gatis Biezais no „Talsu spēka atlētiem” senioru I grupā svara kategorijā līdz 105 kg izcīnīja pirmo vietu ar uzspiestām 32 reizēm. Tāpat Gatis izcīnīja pirmo vietu absolūtajā vērtējumā senioru I grupā.

Jauniešu grupā startēja divi sporta kluba „Dandijs” sportisti – Niklāvs Krūmiņš un Lauris Krišjānis. Svara kategorijā līdz 74 kg Lauris izcīnīja 9. vietu ar septiņām reizēm. Niklāvs svara kategorijā līdz 83 kg ierindojās otrajā vietā ar 17 reizēm, bet absolūtajā jauniešu vērtējumā ieguva trešo vietu.

Vīru grupā Edgars Tīfentāls svara kategorijā +105 kg ierindojās trešajā vietā, uzspiežot svaru stieni 17 reizes un piekāpjoties augstāk esošajiem tikai par vienu reizi.

Komandu kopvērtējumā no 19 sporta klubiem „Dandijs” ierindojās 9. vietā, bet Talsu spēka atlēti” 12. vietā. Šīs sacensības bija arī noslēdzošās Latvijas kausam spiešanā guļus 2023. gadā, kur lielajā gada kopvērtējumā 8. vietu ieguva sporta klubs „Dandijs”, bet Talsu spēka atlēti” ierindojās 15. vietā no 35 startējošajām komandām.

Turpinājumā sporta kluba „Dandijs” sportistiem starts Latvijas atklātajā čempionātā spēka trīscīņā Koknesē, bet decembra sākumā šīs komandas pārstāvis Edgars Tīfentāls startēs Eiropas čempionātā spēka trīscīņā, kas šogad norisinās Tartu, Igaunijā.