Izglītība Sports

Iepazīsties ar Talsu novada Sporta skolas aizvadītās nedēļas notikumiem un panākumiem sportā! Atver interesējošo notikumu, lai uzzinātu plašāku informāciju!

No 23. februāra līdz 3. martam Igaunijā, Otepē, notika IBU Pasaules jauniešu/junioru čempionāts biatlonā.

Latvijas komandu pārstāvēja 12 sportisti. No Talsu novada Sporta skolas čempionātā piedalījās 5 audzēkņi – Aleksis Samcēvičs, Kristiāns Kārlsbergs, Valters Bresme, Karīna Bernāne, kuri startēja jauniešu grupā. Erasts Bobrovs startēja junioru grupā.

Pasaules čempionāts sākās ar jauktajām stafetēm, kurās jauniešu komanda – Aleksis Samcēvičs, Matīss Meirāns, Elza Bleidele un Estere Volfa – izcīnīja 16. vietu. Junioru konkurencē – Erasts Bobrovs, Imants Maļina, Enia Kalniņa un Linda Elizabete Brilte ieguva 23. vietu.

24. un 25. februārī biatlonisti startēja individuālajā distancē – 12,5 km:

• Kristiānam Kārlsbergam 21. vieta;
  • Valteram Bresmem 62. vieta;
  • Aleksim Samcēvičam 64. vieta;

Karīna Bernāne 10 km distancē izcīnīja 62. vietu;

15 km distancē Erasts Bobrovs ieguva 73. vietu.

27. februārī:

• Valters Bresme, Kristiāns Kārlsbergs un Aleksis Samcēvičs startēja 7,5 km sprinta distancē;
  • Kristiānam 27. vieta;
  • Aleksim 20. vieta;
  • Valteram 72. vieta.

Masu starta distancē Aleksis Samcēvičs izcīnīja augsto 16. vietu un Kristiāns Kārlsbergs 48. vietu.

29. februārī Latvijas izlases jaunieši startēja komandu stafetēs – 3x7,5 km:

• Aleksis Samcēvičs, Kristiāns Kārlsbergs un Matīss Meirāns ieguva 15. vietu;
  • Karīna Bernānei, Estere Volfai, Elza Bleidelei 14. vieta.

Paldies komandas treneriem – Kārlim Vanagam, Ievai Cēderštrēmai un Anželai Bricei par izturību un audzēkņu sagatavošanu augsta līmeņa sacensībām!

Slēpju servisa palīgi – Intars Spalviņš, Andris Robalds, Jānis Eglītis un Valērijs Volfs, fizioterapeits Aksels Bresme.

Trešdien, 28. februārī, Talsu Valsts ģimnāzijā notika Jaunatnes čempionāta florbola spēles Talsu NSS/Krauzers U12 un U16 komandām.

Talsu NSS/Krauzers U12 grupa aizvadīja spēli pret FBK Rīga Rockets. Rezultātā zēni izcīnīja pārliecinošu uzvaru – 7:2.

Pēc pirmā perioda biju spiests pateikt kādu stingrāku vārdu, jo pēc spēles zīmējuma bijām turpat kur septembrī. Otrajā periodā puiši sāka spēlēt dzīvāk un pildīt manus norādījumus, līdz ar to rezultāts sāka augt mums par labu mums. Šī bija pēdējā regulārā čempionāta spēle pirms izslēgšanas spēlēm. Kopā esam izcīnījuši 14 uzvaras 14 spēlēs, tikpat pārliecinoši jāturpina arī izslēgšanas spēlēs, lai izcīnītu vietu 1. divīzijā,” komentē treneris Mārtiņš Maķevics.

Rezultativitātes punkti – Everts Alsbergs 2 (2+0), Adrians Aksels Zuke 2 (0+2), Markuss Valdmanis 2 (1+1), Alekss Siņkevičs 1 (1+0), Didzis Petrovskis 1 (1+0), Jēkabs Treimanis 1 (1+0), Jēkabs Bitters 1 (0+1), Miks Hermanis 1 (0+1).

Talsu NSS/Krauzers U16 grupa laukumā uzņēma Valmiera VSS komandu. Rezultātā Talsu florbolistiem piedzīvots zaudējums un pietrūka viena punkta līdz uzvarai – 2:3.

Spēli pret Valmieru aizvadījām nepilnā sastāvā, atpūtinot līderus. Spēles sākumā nespējām atrast savu spēles pavedienu, kā rezultātā bijām ļoti pasīvi uzbrukuma veidošanā un ierastā bīstamība uz pretinieku vārtiem bija pazudusi. Likumsakarīgi spēles pēdējā periodā atradāmies 0:3 iedzinējos. Izlieto ūdeni nepaspējām sasmelt, līdz ar to beigās zaudējums,” stāsta treneris Toms Akmeņlauks.

Rezultativitātes punkti – Patriks Voroncovs 1 (1+0), Gustavs Grahoļskis 1 (1+0), Klāvs Vītols 1 (0+1), Eduards Sokolovs 1 (0+1).

Piektdien, 29. februārī, Rojas vidusskolā notika Tukuma novada sieviešu čempionāts basketbolā – BK Talsi/ Roja pret Dobeles komandu.

Spēles rezultātā BK Talsi/Roja basketbolistēm uzvara – 63:54.

Šo spēli aizvadījām Rojas vidusskolā, labā atmosfērā, ar atbalstītājiem diezgan pilnā zālē. Šoreiz pretī stājās Dobeles komanda, kura pēdējās četrās spēlēs bija izcīnījusi četras uzvaras, kas liecināja par to, ka spēle nebūs viegla. Spēles sākums bija līdzīgs, bet nedaudz labāk nospēlējām 1. ceturtdaļas izskaņā, noslēdzot ceturtdaļu ar četru punktu pārsvaru. Iesākām labi arī 2. ceturtdaļu un turpinājumu līdz 18. minūtei, iekrājām 17 punktu pārsvaru, bet pēdējās divas minūtes aizvadījām sliktāk, kad Dobeles komanda iemeta 7 punktus pēc kārtas. Pirmajā puslaikā spējām nosegt pretinieču līderes, rezultatīvākās Dobeles spēlētājas atstājot uz 4 punktiem, kas puslaika rezultātā deva pārliecinošāku pārsvaru.

Otrajā puslaikā spējām palielināt pārsvaru līdz 18 punktiem, bet tālāk 3. ceturtdaļas izskaņā zaudējām 5 punktus, kā rezultātā 51:38 pēc spēlētām 30 minūtēm. Pēdējā ceturtdaļā centāmies nospēlēt gudrāk – ilgākus uzbrukumus. Vairākās labās izspēlēs neizdevās realizēt samērā brīvus trīspunktu metienus, pēc kā Dobeles komanda pietuvojās līdz piecu punktu attālumam, kad spēlēt bija palikušas 5 minūtes līdz 4. ceturtdaļas beigām. Spēles galotnē mūsu basketbolistes spēja realizēt savus metienus, nosargāt savu grozu, kā rezultātā uzvara ar 63:54.

Pirms spēles abām komandām bilance bija 5 uzvaras, 4 zaudējumi. Šī uzvara deva plašāku soli tuvāk 3. vietai, kas teorētiski dotu iespēju spēlēt pret ne tik spēcīgu pretinieku pirmajā kārtā.

Prieks par komandas cīņassparu un nepiekāpību tik sarežģītā spēlē. Jāpiebilst, ka visas spēles garumā Dobeles komanda ne reizi nebija izvirzījusies vadībā.

Teicamu spēli aizvadīja bijusī Rojas sporta skolas audzēkne Tīna Bernāne, gūstot 33 punktus, papildinot ar 13 atlecošajām bumbām, papildus 12 pārtvertas bumbas un izprovocēti 14 noteikumu pārkāpumi. Turpinājumā spēlēsim pret Jaunpils un Tukuma komandām, abas spēles būs svarīgas, lai noturētos labāko trijniekā. Spēlē piedalījās arī piecas sporta skolas spēlētājas, kuras arī ieguva papildu pieredzi, kas noteikti noderēs LJBL čempionātam, jo priekšā vēl vairākas spēles, kur spēles varētu noslēgties ar līdzīgiem rezultātiem.

Gaidīsim atbalstu katrā spēlē!

Informāciju sagatavoja treneris Roberts Kreicbergs

No 29. marta līdz 1. februārim Daugavas vieglatlētikas manēžā norisinājās Latvijas U14 čempionāts telpās.

Dalībnieki startēja 60 m, 300 m, 1000 m, 2000 m, 4x200 m, 60 m barjerskrējienā, tāllēkšanā, augstlēkšanā, kārtslēkšanā un lodes grūšanā.

No Talsu novada Sporta skolas piedalījās divi vieglatlēti – Aksels Kēnigsvalds un Gustavs Lagsbergs, startējot 60 m barjerskrējienā, tāllēkšanā un augstlēkšanā.

60 m barjerskrējiens (vīrieši):

• Aksels Kēnigsvalds ieguva 3. vietu.
  • Gustavs Lagsbergs – 19. vieta.

Tāllēkšana (vīrieši):

• Aksels Kēnigsvalds izcīnīja 1. vietu, kļūstot par Latvijas čempionu ar rezultātu 5,25 m.

Augstlēkšana (vīrieši):

• Aksels Kēnigsvalds – 4. vieta.
  • Gustavs Lagsbergs – 13. vieta.

1. un 2. martā Ķekavas sporta kompleksā notika Playoff izslēgšanas spēles – Talsu NSS/Krauzers pret Ķekavas Bulldogs.

Aizvadītas 1/4 fināla 3. un 4. spēles Ķekavā, kurās izpildīts minimālais uzdevums – izcīnīta uzvara,” stāsta treneris Artis Raitums.

Treneris uzsver, ka šajās izbraukuma spēlēs bija jūtams lielisks līdzjutēju atbalsts un florbolisti var gatavoties spēlei mājās.

Sērijā rezultāts 3-1 un visas iespējas pabeigt sēriju 9. martā plkst. 19.00 Talsos,” komentē Artis.

Sestdien, 2. martā, Talsu hokeja hallē notika Latvijas Bērnu un Jaunatnes čempionāts hokejā U13 grupai.

Talsu NSS/THK komanda spēlēja pret HS Kurbads.

Spēles rezultātā Talsu hokejistiem zaudējums –  3:8.

Sestdien, 2. martā, Priekuļos norisinājās Latvijas čempionāts distanču slēpošanā – stafetes. Katrā komandā bija trīs dalībnieki, visus posmus veicot brīvajā stilā. Talsu novada Sporta skolas biatlonistiem veiksmīgi rezultāti šajās sacensībās.

• V grupā 3x6 km distancē 1. vietu izcīnīja Gints Lūsis, Aleksis Samcēvičs un Kristiāns Kārlsbergs.
  • V18 jauniešu grupā 1. vietā Talsu novada Sporta skolas pirmā komanda, kurā startēja Valters Bresme, Rihards Lozbers un Olivers Bresme.
  • Talsu novada Sporta skolas otrā komanda, kuras sastāvā bija Ernests Solovjovs, Rainers Krišmanis un Adrians Māris Šņoriņš, nefinišēja slimības dēļ.
  • V12 grupā 1. vietu izcīnīja Talsu novada Sporta skolas pirmā komanda, kuras sastāvā bija Raiens Freimanis, Martins Lūsis un Ralfs Lūsis.
  • Talsu novada Sporta skolas pirmā komanda, kurā startēja Morics Gricmanis, Mārtiņš Āboliņš un Jānis Freimanis, ieguva 8. vietu.
  • S12 grupā 6. vieta Elīzai Vēdzelei, Martai Melderei un Esterei Vanagai.

No 2. līdz 3. martam Talsu sporta hallē norisinājās Latvijas Jaunatnes čempionāts volejbolā U17 zēniem.

Talsu NSS/Dundaga komanda spēlēja pret Mārupes novada Sporta skolu, Rīgas Volejbola skolu un Minusas volejbola skolu.

• Spēlē pret Mārupi Talsu NSS/Dundaga komandai zaudējums, rezultāts – 3:2.
  • Spēlē pret Rīgu izcīnīta uzvara ar rezultātu 3:0.
  • Spēlē pret Minusas Volejbola skolu, Talsu NSS/Dundaga zēni zaudēja, rezultāts 0:3.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Talsu novada Sporta skolas U12 basketbolisti piedalījās Baltijas Basketbola līgas posmā, kurā trīs dienu laikā puiši aizvadīja 5 spēles.

Ja iepriekšējā posmā gandrīz visi pretinieki bija no Lietuvas, tad šoreiz pretiniekos bija ziemeļu kaimiņi un vienaudži no Cēsīm.

Uz turnīru U12 grupa devās bez četriem puišiem no pirmās komandas, līdz ar to otrās komandas spēlētājiem bija iespēja sevi pierādīt uz laukuma.

Pirmajā spēlē Talsu komandai pretinieki bija Tartu basketbolisti. Pēc rezultātiem basketbolistiem spēlēt pret šo komandu bija grūtākais pārbaudījums – spēle bija ļoti līdzīga. Ja kalendārs būtu bijis citādāks, kad puiši jau būtu pieraduši, iespējams viņiem izdotos uzvarēt. Šajā spēlē Talsu NSS/Roja komandai zaudējums ar rezultātu 48:52.

Sāpīgs zaudējums. Sāpīgs arī tāpēc, ka spēles beigās nelielu potītes traumu guva viens no komandas līderiem – Ansis,” stāsta treneris Edgars Priede.

Otrā spēle notika bez Anša, taču basketbolisti to iesāka veiksmīgi, puslaikā esot vadībā pret igauņu „Altius” komandu. Katastrofāli slikta trešā ceturtdaļa un –10 uz tablo. Tomēr šajā spēlē Talsu NSS/Roja puiši parādīja gan cīņassparu un raksturu, kā arī izrāva” pagarinājumu, esot veiksmīgāki. Spēles rezultātā uzvara ar 40:38.

Nākamajā dienā Talsu NSS/Roja komanda spēlēja pret divām citām igauņu komandām – Tallinas RAE un Pērnavas puišiem. Komandā atgriezās arī līderis Ansis, kas pārējiem puišiem deva papildus cīņassparu. Komanda aizvadīja divas veiksmīgas spēles un guva uzvaras pret Rae komandu ar rezultātu 45:27 un pret Pērnavu ar rezultātu 42:29.

Pēdējā dienā pretinieku komandā bija Cēsu basketbolisti. Aizvadot labu pirmo puslaiku, nosliecām svaru kausus par labu sev un otrajā puslaikā atlika noturēt pārsvaru, galā uzvara ar 53:41,” komentē treneris.

Šis kārtējo reizi bija vērtīgs turnīrs, kur varējām pārbaudīt spēkus ar ārzemju komandām. Neskatoties uz to, ka nebijām pilnā sastāvā, visi puiši, kas bija atbraukuši, tiešām parādīja teicamu sniegumu, arī neskatoties uz dažādām veselības likstām. Laba pieredze, kas palīdzēs atlikušajās spēlēs Latvijas čempionātā”, komentē Edgars.

Aizvadot četras teicamas spēles, par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Marats Stauģis.

3. martā Talsu NSS/Krauzers U-10 meitenes aizvadīja regulārā LR jauniešu čempionāta spēles florbolā Cēsīs. Bez pamatvārtsarga šoreiz spēlēs klājās grūti.

Aizvadot trīs spēles, piedzīvojām sagrāvi pret Valkas komandu, ar minimālu vārtu starpību zaudējām Cēsu komandai un neizšķirti izspēlējām ar Rubenes komandu.

Vienīgos rezultativitātes vārtus pirmajā spēlē guva Paula Pelēkā, vēlāk Paula labi apliecināja sevi kā vārtsargs. Teicamu aktivitāti uzbrukumā demonstrēja uzbrucēju pāris Marlēna Valtere un Sofija More, bet stabili un droši aizsardzībā spēlēja Amanda Āboliņa, Emīlija Stankuse un Elīna Jansone.

Paldies meitenēm par izturību un vecākiem par atbalstu!

Trenere Natālija Joničenko

Svētdien, 3. martā, Talsu sporta namā norisinājās Latvijas Jaunatnes basketbola līgas spēles U14, U15, U16 un U19 grupām.

Talsu NSS/Roja komandas spēlēja pret Jelgavas BJSS.

Talsu NSS/Roja U14 basketbolisti izcīnīja pārliecinošu uzvaru pār pretinieku ar rezultātu 93:49.

Puiši nospēlēja labi. Sākām agresīvi un cieši segt jau no spēles sākuma, tādējādi piespiedām viņus kļūdīties. Bija iespēja skriet ātrajos uzbrukumos, kas arī deva rezultātu,” komentē treneris Dinass Talents.

Spēlē pret Jelgavu, Talsu NSS/Roja 1. komanda zaudēja ar rezultātu 48:88.

Šoreiz bijām mazāk slimošanas un traumu dēļ. Tāpēc bija ierobežots spēlētāju rotāciju skaits un puiši piekusa. Prieks par pirmo ceturtdaļu, kuru pat uzvarējām. Jelgavas komandai bija liels auguma pārsvars, kas arī apgrūtināja spēli gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Kopumā prieks par puišu cīņassparu un nepadošanos, bet vēl noteikti ir kur augt,” stāsta treneris.

Talsu NSS/Roja 2. komanda zaudēja pretiniekiem ar rezultātu 36:116.

Jelgavai bija liels auguma pārsvars visās pozīcijas, kas ļoti apgrūtināja spēli aizsardzībā. Daudz kļūdu un paviršību uzbrukumā, kas ļāva viņiem gūt daudz vieglu punktu ātrajos uzbrukumos. Bija pozitīvas epizodes, kad labi spēlējām uzbrukumā un basketbolisti nodemonstrēja labu sniegumu. Kopumā prieks par puišiem, ka vērojams progress,” uzsver Dinass.

Talsu NSS/Roja U16 komandai izdevās izcīnīt uzvaru ar rezutātu 79:72. Raivo Lagzdiņš – 31 punkts, 7 atlēkušās bumbas, 4 rezultatīvas piespēles; Edvards Grencis – 24 punkti, 7 atlēkušās bumbas, 4 rezultatīvas piespēles; Rihards Grencis - 18 punkti, 13 atlēkušās bumbas, 7 bloķēti metieni. Spēli izdevās uzvarēt, pateicoties zonas aizsardzībai un presingam.

Talsu NSS/Roja U19 basketbolistiem zaudējums ar rezultātu 98:104. Verners Ross – 24 punkti, 18 atlēkušās bumbas; Kristaps Loboda – 22 punkti; Renārs Zūbergs – 17 punkti; Tailers Tīģers – 16 punkti.

Jelgavas komanda iemeta 20 trīs punktu metienus ar vairāk kā 50% precizitāti, kas arī liedza gūt panākumu šajā spēlē,” komentē treneris Mārtiņš Ziediņš.