Sociālā aizsardzība

8. novembrī Pastendes kultūras namā uz svētkiem pulcējās Talsu novada Sociālā dienesta darbinieki. Katru gadu novembra otrajā otrdienā tiek atzīmēta Eiropas sociālo darbinieku diena.

„Sociālais darbs ir viena no profesijām, kuras ikdienas pienākumi ir saistīti ar cilvēku savstarpējām attiecībām – attiecību izzināšanu, spēcināšanu un veidošanu, resursu sabalansēšanu, dažādu sabiedrības locekļu vajadzību, savstarpējā atbalsta un palīdzības sistēmu attīstīšanu. Paldies sociālā dienesta darbiniekiem par siltajiem smaidiem, sirsnību, ieguldītajām pūlēm darbam ar dažādām iedzīvotāju mērķgrupām!” sacīja Talsu novada Sociālā dienesta vadītāja Dace Zeļģe.

Talsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Astrātovs uzsvēra: „Talsu novada pašvaldībai jūs esat nozīmīgi un ļoti svarīgi, jo jūs darāt vienu no pašvaldības pamatlietām – sniedzat palīdzību novada iedzīvotājiem. Paldies jums par to!”

„Šis ir gaismas, lāpu un svecīšu mēnesis, arī katrs no jums ir kā liesma, kas spēj sasildīt un dvest sirds siltumu. Paldies par labestību un palīdzību, ko sniedzat novada iedzīvotājiem!” teica Dainis Karols, Talsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, sociālajos un veselības jautājumos.

Šogad tiek aizsākta jauna tradīcija – iedzīvotājiem bija iespēja ieteikt sociālo darbinieku, kuram viņi vēlas īpaši pateikties, kā arī darbinieki no sava vidus izvēlējās kolēģi, kuru vēlējās godināt.

Iedzīvotāji bija ieteikuši daudz sociālo darbinieku, kuri, viņuprāt, būtu pelnījuši saņemt atzinību, taču visvairāk „paldies” šogad saņēma trīs Talsu novada Sociālā dienesta darbinieki:

Sociālā darba nodaļas vadītāja Gunta Fībiga; Sociālā darba nodaļas sociālā darbiniece darbam ar jauniešiem Inguna Kronberga; Sociālās palīdzības nodaļas sociālā darbiniece Vija Brando.

Toties savu kolēģu atzinību, novērtējumu par ieguldīto darbu, atbalstu, profesionālo darbību  ieguva Sociālā dienesta vadītājas vietniece  Ilze Kārklevalka.

Sociālā dienesta vadītāja vienmēr priecājas par jauniem darbiniekiem, taču tikpat ļoti novērtē tos, kuri dienestā jau strādā 5, 15 un vairāk gadus. Šogad atzinības rakstus saņēma Eva Mackēviča (5 gadi), bet jau 15 darba gadus sociālajā dienestā nostrādājis Jānis Tirzmalis, Benita Štrodaha un Vija Ernstsone.

Pasākuma dalībniekus ar muzikālu priekšnesumu sveica mūziķis Rihards Saule.

Paldies ikvienam Talsu novada sociālajam darbiniekam, kurš veic savu darbu ar lielu atbildību un sirds siltumu!

Dana Vecmane
Foto: Edgars Lācis