Sociālā aizsardzība

Pabalsts ēdināšanas izdevumu apmaksai daudzbērnu ģimenēm

Pabalstu ēdināšanas izdevumu apmaksai (turpmāk – Pabalsts) piešķir mājsaimniecībām, kuras deklarējušas pamata dzīvesvietu un dzīvo Talsu novada administratīvajā teritorijā, kuru ikdienas aizgādībā ir trīs vai vairāk bērni līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai vai līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai, ja tie turpina mācības klātienē vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē, koledžā vai ir pilna laika klātienes studējošie augstskolā. Pabalstu var saņemt arī audžuģimenes un aizbildņi par audžuģimenē ievietotiem un/vai aizbildnībā esošiem bērniem, ja ģimenē ir trīs vai vairāk bērni līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai. Pabalsts tiek piešķirts, ja daudzbērnu ģimene nesaņem valsts vai pašvaldības apmaksātas brīvpusdienas.

• Vispārējās vai profesionālās izglītības iestādes 8.–12. klašu izglītojamiem pabalstu piešķir katru mēnesi mācību gada laikā;
  • Pirmsskolas izglītības iestāžu bērniem līdz piecu gadu vecumam pabalstu piešķir katru mēnesi kalendārā gada laikā.

Pabalsta saņemšanai izglītojamā likumiskajam pārstāvim jāiesniedz iesniegums par ēdināšanas pabalsta piešķiršanu

Iesniegumu var iesniegt:

Pabalsts kultūras, atpūtas un sporta pasākumu apmeklēšanai daudzbērnu ģimenēm

Pabalsts kultūras, atpūtas un sporta pasākumu apmeklēšanai daudzbērnu ģimenēm ir pašvaldības brīvprātīgā iniciatīva ar mērķi sniegt materiālu atbalstu daudzbērnu ģimenēm pamatvajadzību nodrošināšanai. Pabalstu var saņemt ģimenes, kuru ikdienas aizgādībā ir trīs vai vairāk bērnu līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai vai līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai, ja tie turpina mācības klātienē vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē, koledžā vai ir pilna laika klātienes studējošie augstskolā. Pabalstu var saņemt arī audžuģimenes un aizbildņu ģimenes, ja ģimenē ir trīs vai vairāk bērni līdz 18 gadu vecumam.

Pabalsta apmērs: līdz 15,00 euro kalendārajā gadā katram daudzbērnu ģimenes loceklim, atbilstoši iesniegto kultūras, atpūtas un sporta pasākumu biļetēs norādītai vērtībai.

Lai saņemtu pabalstu, jāiesniedz iesniegums un kultūras, atpūtas un sporta pasākumu apmeklējuma biļetes. Pabalstu pēc pasākuma apmeklējuma var pieprasīt kalendārā gada laikā. Ja pasākums apmeklēts decembrī, pabalstu var pieprasīt līdz nākamā gada 31. janvārim.

Iesniegumu var iesniegt: