Izglītība Novadā

1. septembrī tika aizvadīta pirmā skolas diena arī Talsu novada skolās. Īpašs šis mācību gads ir tiem skolēniem, kuri tikai tagad uzsākuši mācību gaitas, verot skolas durvis pirmo reizi – pirmklasniekiem, svarīgs devītajām un divpadsmitajām klasēm, kas mācību gada beigās kārtos eksāmenus. Talsu novada Izglītības pārvaldes apkopotā informācija liecina, ka šajā mācību gadā 17 Talsu novada izglītības iestādēs skolas gaitas uzsākuši 379 pirmklasnieki, kas ir par 21 bērnu mazāk nekā iepriekšējā mācību gadā.

Šajā mācību gadā Talsu novada izglītības iestādēs skolas gaitas 1. klasē uzsākuši 379 skolēni, tajā skaitā 179 skolēni – Talsu pilsētā. Tas ir provizoriskais pirmklasnieku skaits, jo dati par izglītojamo skaitu var tikt precizēti pēc 5. septembra, kad skolas būs ievadījušas informāciju Valsts izglītības informācijas sistēmā.

Dundagas vidusskolā uzņemti 33 skolēni, Kolkas sākumskolā – 1, Laucienes pamatskolā – 15, Lībagu sākumskolā – 12, Mērsraga vidusskolā – 16, Pastendes pamatskolā – 17, Pūņu pamatskolā – 7, Rojas vidusskolā – 30, Sabiles pamatskolā – 14, Stendes pamatskolā – 19, Talsu 2. vidusskolā – 66, Talsu Kristīgajā vidusskolā – 18, Talsu pamatskolā – 26, Talsu Valsts ģimnāzijā – 69, Upesgrīvas pamatskolā – 7, Valdemārpils vidusskolā – 26, Virbu sākumskolā – 3.

Visvairāk pirmklasnieku būs Talsu Valsts ģimnāzijā un Talsu 2. vidusskolā, veidojot katrā izglītības iestādē pa trim 1. klašu komplektiem.

Talsu novada pašvaldība, izmantojot valsts finansējumu ēdināšanas izdevumu segšanai 1.–4. klašu izglītojamajiem un paredzot papildu līdzekļus no pašvaldības budžeta, nodrošina ēdināšanas izdevumu segšanu visiem Talsu novada vispārizglītojošo skolu 1.–7. klašu izglītojamajiem un bērniem, kuri apgūst pirmsskolas izglītības programmas obligātās sagatavošanas pamatizglītības ieguvei otrā apmācību gada programmu Talsu novada pašvaldības izglītības iestādēs. Tāpat brīvpusdienas saglabāsies maznodrošināto, trūcīgo un daudzbērnu ģimeņu 8.–12. klašu skolēniem, kā arī pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem līdz piecu gadu vecumam.

Līdztekus mājsaimniecības, kurām piešķirts trūcīgā vai maznodrošinātā statuss, kā arī atsevišķos gadījumos bērni ar invaliditāti vai ar funkcionāliem traucējumiem, var saņemt pašvaldības pabalstu skolas piederumu iegādei, kas tiek piešķirts 50 eiro apmērā kalendārajā gadā katram bērnam.

Talsu novada skolu skolēniem pašvaldība nodrošina skolēnu autobusus. Tāpat skolēniem ir iespēja nokļūšanai uz un no izglītības iestādes braukt sabiedriskajā transportā (autobusā) bez maksas.

Arī šajā gadā katrs pirmklasnieks, kurš šogad uzņemts skolēnu saimē, saņēma īpašu dāvanu: mūsu novada dzejnieces Maijas Laukmanes un mākslinieces Antras Auziņas izdotu grāmatu „Ielošanās. Talsu ielu līkloči un noslēpumi”. Šajā grāmatā līkločos savijušās Talsu pilsētas ielas, kas atspoguļotas bērniem aizraujošu Maijas Laukmanes dzejoļu formā un papildinātas ar Antras Auziņas ilustrācijām un radošajiem uzdevumiem. Grāmata ir ne tikai izklaidējoša, tā ir ar pievienotu papildu zināšanu bagāžu, kas būs noderīga ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Tajā iekļauta informācija par Latvijai būtiskiem cilvēkiem, kuru vārdi ieausti Talsu pilsētu ielu nosaukumos.

„Sveicam visus skolēnus, viņu vecākus un pedagogus, uzsākot jauno darba cēlienu! Lai zināšanu apgūšanas prieks pavada visu jauno mācību gadu! Izglītības pārvaldes kolektīva vārdā vēlam, lai šajā mācību gadā izdodas piepildīt tos mērķus un apņemšanās, kuras katrs ir iecerējis. Tāpat skolēniem, vecākiem un pedagogiem novēlam sākt šo mācību gadu ar optimistisku un pozitīvu skatījumu, jo tikai tad, kad uz lietām raudzīsimies ar atvērtu prātu, pasauli redzēsim gaišās krāsās un varēsim sniegt pozitīvo arī citiem,” mācību gada iesākumā sacīja Talsu novada Izglītības pārvaldes vadītājs Uldis Katlaps.