Drošība

Pagājušais gads Talsu novada Pašvaldības policijai ir bijis gana darbīgs. Policijas darbinieki gan pieņēmuši iedzīvotāju zvanus un iesniegumus, gan uzsākuši administratīvā pārkāpuma procesus.

2023. gadā Talsu novada Pašvaldības policijā reģistrēts 591 iesniegums no iedzīvotājiem un juridiskām personām.

Administratīvā pārkāpuma procesa atbalsta sistēmā uzsāktas 285 administratīvo pārkāpumu lietas.

Tās visbiežāk ierosinātas, pamatojoties uz Bērnu tiesību aizsardzības, Ceļu satiksmes, Dzīvnieku aizsardzības likumu, Administratīvo sodu likumu par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā, Atkritumu apsaimniekošanas, Augu aizsardzības un Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumu.

Pērn sastādīti 377 lēmumi ceļu satiksmē par soda piemērošanu par apstāšanās vai stāvēšanas noteikumu pārkāpumiem. Elektroniskajā notikumu žurnālā reģistrēti 1989 gadījumi, bet Operatīvās vadības nodaļa saņēmusi 4037 telefona zvanus.

Tāpat nodrošināta sabiedriskā kārtība un drošība dažādos Talsu novadā organizētajos pasākumos.