Talsi

Talsu novada dome atbalstījusi ieceri iegādāties nekustamo īpašumu Lielajā ielā 22 Talsos, kas ietver zemes vienību un inženierbūvi „sporta laukums” vairāk nekā divu hektāru platībā. Īpašums pašvaldībai nepieciešams, lai ilgtermiņā attīstītu šo pilsētas daļu, turklāt uz tā jau šobrīd atrodas pilsētas skeitparks.

Talsu novada pašvaldība pagājušā gada jūlijā saņēmusi kopīpašnieku pilnvarotās personas iesniegumu ar piedāvājumu pašvaldībai iegādāties šo īpašumu, kas sastāv no zemes vienības (kopējā platība 2,3470 hektāri), būves un inženierbūves (ar nosaukumu – sporta laukums).

27. janvārī Talsu novada dome pieņēma lēmumu uzsākt zemes vienības daļas un inženierbūves iegādi. Izvērtējot pašvaldības funkcijas, tika secināts, ka pašvaldībai nav nepieciešama būve, kas atrodas uz šī īpašuma, un tai piekrītošā zemes vienības daļa 0,1795 hektāru platībā.

Tā kā kopīpašnieku pilnvarotās personas iesniegtais vērtējums aptvēra visu nekustamo īpašumu, pašvaldība veica zemes vienības daļas 2,1675 ha platībā un inženierbūves tirgus cenas noteikšanu, pieaicinot sertificētu vērtētāju. Sertificēts vērtētājs noteicis potenciālā īpašuma tirgus vērtību 100 000 eiro.

Pašvaldība, atkārtoti izvērtējot nepieciešamo zemes vienības daļu, secināja, ka funkcionāli nepieciešamās zemes vienības platība ir 2,1831 hektāri. Nekustamā īpašuma kopīpašnieku pilnvarotā persona ir piekritusi atsavināt pašvaldībai nepieciešamo zemes vienību par 100 000 eiro, par saviem līdzekļiem apņemoties veikt visas sadalei nepieciešamās darbības.

Talsu novada domes deputāti atbalstīja šī nekustamā īpašuma iegādi, paredzot izdevumus segt no 2023. gada pašvaldības budžeta līdzekļiem.