Sports Talsi
Talsos un Talsu novadā notiks Tet Rally Latvia kombinētais ātrumposms

30. aprīlī Talsu Tautas nama Tornīša zālē norisinājās FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) posma Tet Rally Latvia preses konference, kurā piedaloties Talsu novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Andim Āboliņam un Tet Rally Latvia direktoram Raimondam Strokšam, plašākai sabiedrībai tika prezentētas gan pilsētā plānotās rallija aktivitātes, gan Talsos un Talsu novadā paredzētie Tet Rally Latvia ātrumposmi, kuri savus skatītājus sagaidīs š. g. 19. jūlijā.

Šogad, 18.-21. jūlijā, Latvija kļūs par 37. valsti, kura kaut reizi uzņēmusi 1973. gadā dibinātā FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) posmu. Tet Rally Latvia būs pasaules čempionāta 2024. gada sezonas astotais posms – pirms viesošanās Talsos un Talsu novadā – pasaules ātrākās rallija ekipāžās būs apciemojušas arī rallijus Montekarlo, Zviedrijā, Kenijā, Horvātijā, Portugālē, Itālijā un Polijā.

Šī nebūt nebūs pirmā reize, kad Talsu novadā notiek starptautiska vēriena autosporta sacensības, pulcējot ne vienu vien plaši zināmu ekipāžu. Talsu novadā iepriekš sarīkots Latvijas Rallija čempionāta posms Rally Talsi jeb Rally of Champions, kurā viesojušies vēlāk arī WRC startējošie piloti – Ots Tanaks, Andreass Mikelsens, Mads Ostbergs un Kalle Rovanpera. Tikmēr 2019. gadā Talsu novads kļuvis par daļu no FIA Eiropas rallija čempionāta Latvijas posma, uzņemot sacensību pirmās dienas ātrumposmus. Tomēr, līdzīgi kā citviet Latvijā, 2024. gads iezīmēs jaunu kvalitātes latiņu, Talsiem un Talsu novadam uzņemot augstākā sportiskā līmeņa – FIA pasaules rallija čempionāta posma norises.

Talsi jau izsenis ir pilsēta ar rallija saknēm, tāpēc esam pagodināti, ka mūsu novadam ir iespēja piedalīties vēsturiskā notikumā: pirmajā FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) posmā Latvijā. Strazdes ātrumposms autobraucējiem ir labi zināms jau sen, tas ir leģendām apvīts, tāpat kā savs šarms ik reizi bijis Talsu pilsētas posmam un mūsu pakalniem. Šī ir iespēja ne tikai mūsu iedzīvotājiem - redzēt šīs vēsturiskās sacensības teju pie mājām, bet arī novada uzņēmējiem - parūpēties par autosportistu līdzjutēju uzņemšanu. Kur tad liksies, Talsos rallijā tiksies!” saka Talsu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Andis Āboliņš.

Ar preses konferenci Talsos, šodien noslēdzās vairāku pasākumu sērija, Tet Rally Latvia pārstāvjiem viesojoties visās pasaules rallija čempionāta Latvijas posma norises pilsētās, katrā plašāk ziņojot par attiecīgajā pilsētā un novadā plānotajām aktivitātēm, kā arī sniedzot atbildes uz klātesošo jautājumiem.

Tā Tornīša zālē tika plašāk prezentētas Talsos un Talsu novadā paredzētās aktivitātes – pirmie savus apmeklētājus uzņems Street food festivāla ēdinātāji, kuri Lielā ielā sāks rosīties jau dienas pirmajā pusē. Tikmēr ātrumposmi Talsu novadā paredzēti divās daļās – pirmo reizi WRC ekipāžas būs iespējams redzēt SS4 Andumi, kas sāksies tieši pusdienlaikā. Bet vēlāk pēcpusdienā ekipāžām paredzēti vēl divi ātrumposmi – vispirms SS7 Strazde, bet dienas noslēgumā arī kombinētais ātrumposms SS8 Talsi – tā sākumdaļa paredzēta Talsos – starts Gravas ielā, tad maršruts vedīs gar tirgu un tālāk pa Ezera ielu līdz Pilsētas laukumam, lai pa Fabrikas ielu gar Talsu ezeru tālāk aizvestu Sauleskalna virzienā. Lai gan šodien vēl netika norādītas precīzas skatītāju zonas, Tet Rally Latvia apmeklētāji varēs izvēlēties sev tīkamāko – gan lēnu un līkumotu sekciju, gan skatu vietu, kur ekipāžas redzamas traucamies lielā ātrumā; gan šaurus, gan platus ceļus, vai skatpunktu ar tramplīnu. Bet tiem Talsu iedzīvotājiem un viesiem, kuri nevarēs rast iespēju doties uz ātrumposmiem, sagādāta kāda īpaša iespēja – Talsu Pilsētas laukumā četru dienu garumā darbosies lielais ekrāns un būs iekārtota īpaša fanu zona, kur tiešraidē sekot līdzi norisēm visos Tet Rally Latvia ātrumposmos. Šeit gan jāpiemin, ka drošības apsvērumu dēļ, SS8 Talsi norises laikā fanu zonas sēdamvietas nebūs pieejamas.

Ar patiesu saviļņojumu sagaidu 19. jūliju, kad manā dzimtajā Talsu pilsētā norisināsies FIA pasaules rallija čempionāta posma norises – sacensības, par kuru norisi esmu domājis no brīža, kad pats sēdos pie rallija auto stūres. Piektdienas pievakare Talsos solās būt sportiski un vizuāli krāšņa –  vispirms sagaidāms viskvēlāko sapņu piepildījums, WRC ekipāžām veicot Talsu novada rallija pērli un pārlecot Strazdes tramplīnu. Bet dienas noslēgumā sekos vēl viens unikāls ātrumposms, kas būtībā būs divi ātrumposmi apvienoti vienā – tā sākumdaļa paredzēta Talsu pilsētā, bet noslēgumā tas izbrauks” no pilsētas un kļūs par pilnvērtīgu grunts ātrumposmu, sagādājot ne mazums izaicinājumu rallija ekipāžām. Talsu iedzīvotājus un uzņēmējus aicinu būt saprotošiem un pretimnākošiem pret paredzētajām FIA pasaules rallja čempionāta sacensībām un noteiktajām satiksmes organizācijas izmaiņām, lai nodrošinātu sekmīgu sacensību gaitu. Ņemiet vērā, ka rallija norises dienās, bet jo īpaši piektdien, 19. jūlijā, gan Talsos, gan Talsu novadā tiks noteikti kādi ierobežojumi un var rasties neparedzēti satiksmes sastrēgumi, kas saistīti ar rallija ātrumposma norisi un apmeklētāju pārvietošanos. Tikmēr iedzīvotājus aicinu izmantot izdevību un apmeklēt šīs paša augstākā sportiskā līmeņa rallija sacensības – ātrumposmiem notiekot vien pārdesmit kilometru attālumā no mūsu dzīvesvietām, nevis kādā ārvalstī! Bet ja kādu iemeslu dēļ Jums nebūs iespēju apmeklēt ātrumposmus – izmantojiet sarūpēto iespēju apmeklēt Talsu Pilsētas laukumā izveidoto fanu zonu, kur četru dienu garumā uz lielā ekrāna vērot visu Tet Rally Latvia ātrumposmu tiešraides,” izbaudīt Tet Rally Latvia notikumus aicina rallija direktors Raimonds Strokšs.

Rallija interesentiem norādām, ka, atzīmējot notikušo preses konferenci, tikai šodien, 30. aprīlī, Biļešu Paradīze tirdzniecības vietā Talsu Tautas namā, Tet Rally Latvia četru dienu biļetei (visiem ātrumposmiem) un piektdienas biļetei (kas ļaus apmeklēt Talsu novadā notiekošos ātrumposmus) noteikta īpaši samazināta cena.

Ņemot vērā jaunākās izmaiņas FIA pasaules rallija čempionāta tehniskajos noteikumos, sākot ar 2025. gada sezonu paredzēts atteikties no elektromotora (hybrid unit”) izmantošanas – tādējādi samazinot auto izmaksas, bet vienlaicīgi arī auto kopējo jaudu. Tas nozīmē, ka Latvijai pirmo reizi uzņemot FIA pasaules rallija čempionāta sacensības, Tet Rally Latvia apmeklētājiem ātrumposmos būs iespēja klātienē vērot vēsturiski jaudīgākās un ātrākās rallija automašīnas, ar kādām jelkad startējušas WRC ekipāžas.

Ko nozīmē veiksmīgs WRC posms? Pirmkārt, augstākā līmeņa sportiskos konceptu – tas jums ir, dažādības un izaicinājumu pilns, ietverot dažādus Latvijas reģionus, no galvaspilsētas Rīgas līdz rallija pilsētai Liepājai, Baltijas jūras krastā. Otrkārt, augstākā līmeņa organizāciju – arī tā jums ir! Labi strukturēta, profesionāla komanda, kura jau daudz ir sasniegusi Eiropas rallija čempionātā un rallijkrosā. Treškārt, aizrautīga līdzjutēju bāze – esam droši, ka Latvijas fani radīs īpašu atmosfēru, un daudzi fani pievienosies arī no kaimiņvalstīm. Dāmas un kungi, rakstīsim vēl vienu veiksmes stāstu kopā! Uz tikšanos Latvijā!” WRC Promoter vadītājs Jona Siebel.

Jaunumi un plašāka informācija par FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) posmu Tet Rally Latvia atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos X @LVRally, Facebook @LVRally, Instagram @lvrally un TikTok @tetrallylatvia. Tikmēr jaunumi un informācija par FIA pasaules rallija čempionātu atrodama interneta mājaslapā www.wrc.com.


Talsos un Talsu novadā paredzētās Tet Rally Latvia norises

  • OTRDIENA, 16. JŪLIJS             Iepazīšanās ar ātrumposmiem
  • PIEKTDIENA, 19. JŪLIJS          Darbojas Street food ēdienu festivāls, kā arī Tet Rally Latvia VIP zona
  • PIEKTDIENA, 19. JŪLIJS          Tet Rally Latvia ātrumposmi SS4 Andumi, SS7 Strazde, SS8 Talsi
  • CETURTDIENA, 18. JŪLIJS      Tet Rally Latvia Fanu zona, Talsu Pilsētas laukums
  • PIEKTDIENA, 19. JŪLIJS          Tet Rally Latvia Fanu zona, Talsu Pilsētas laukums
  • SESTDIENA, 20. JŪLIJS            Tet Rally Latvia Fanu zona, Talsu Pilsētas laukums
  • SVĒTDIENA, 21. JŪLIJS           Tet Rally Latvia Fanu zona, Talsu Pilsētas laukums

Tet Rally Latvia palīdz Latvijas Bērnu atbalsta fondam izveidot un attīstīt sociālās rehabilitācijas pakalpojuma vietu bērniem ar īpašām vajadzībām.

Aicinām arī Jūs atbalstīt šo iniciatīvu, veicot ziedojumu šeit.

FIA pasaules rallija čempionāta posmu Tet Rally Latvia, kas Latvijā norisināsies 2024. gada 18.-21. jūlijā, iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedz Izglītības un zinātnes ministrija, rallija pilsēta Liepāja, kā arī Rīgas valstspilsētas, Tukuma novada, Talsu novada un Kuldīgas novada pašvaldība. Īpašs paldies ģenerālsponsoram Tet, liels paldies galvenajiem sponsoriem Ramirent un Sportland, kā arī oficiālajam auto partnerim Toyota, sponsoriem SIXT, Fristads un BTA. Paldies mūsu partneriem Canon Biznesa Centrs Liepāja, Latvijas Valsts meži un Dienvidkurzemes novads. Sacensību informatīvo atbalstu nodrošina ziņu portāls DELFI un Sporta Avīze. Paldies par palīdzību visiem Tet Rally Latvia atbalstītājiem – iepirkšanās centriem AKROPOLE, Biķernieku trase, CSDD, DHL, Elnetworks, Flora, FN Serviss, Jānis Pūce, Löfbergs, MB Grupa, Mission Latvia, OCT Composites, Peltors, Rentadisplay, SignTech, Swecon, Törley, Travel Latvia kā arī tehniskajam partnerim Sports Racing Technologies. Tet Rally Latvia rīko RA Events kopā ar Ātruma festivālu Kurzeme un Latvijas Automobiļu federāciju.

Par starptautisku autosporta sacensību rīkotāja RA Events darbības sākumu uzskatāms 2009. gads, kad šīs komandas vadībā tika sarīkotas pirmās sacensības – Latvijas rallija čempionāta (LRČ) posms Rally Talsi. Laika posmā no 2013. līdz 2023. gadam uzņēmuma pārraudzībā atradās pilnvērtīga FIA Eiropas rallija čempionāta (FIAERC) Latvijas posma Tet Rally Liepāja organizēšana, bet no 2016. līdz 2022. gadam Rīgas Biķernieku trasē vairākkārtīgi veiksmīgi sarīkots arī FIA pasaules rallijkrosa čempionāta (World RX) posms World RX of Rīga-Latvia. Šobrīd sperts vēl viens nozīmīgs solis, lai vēl vairāk nostiprinātu Latvijas vārdu pasaules autosporta apritē – Latvija oficiāli iekļauta FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) 2024. gada sezonas kalendārā, uzņēmumam RA Events uzticot Tet Rally Latvia sarīkošanu, kura norise paredzēta 18.-21. jūlijā.