Talsi Veselība

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiālē 20. septembrī veikta pirmā otolaringoloģiskā jeb LOR operācija, kurā izmantots šogad iegādātais jaunākās paaudzes Carl Zeiss TIVATO 700 mikroskops.

Pirmās operācijas laikā pacientam bungplēvītē tika ievietota timpanostomijas kanile - šķidruma drenāžai no vidusauss un ventilācijas nodrošināšanai. Šāda tipa operācijas gadījumos, ja aiz bungplēvītes sakrājies šķidrums, kas pasliktina pacienta dzirdi, tiek veiktas gan pieaugušajiem, gan bērniem. Operāciju var veikt gan lokālā, gan vispārējā anestēzijā – atkarībā no pacienta vecuma un sadarbības līmeņa.

Operāciju veica otolaringoloģe Dr. Muldere, norādot, ka ar jauno operāciju mikroskopu iespējams veikt arī citas otoloģiskās operācijas, nodrošinot operācijas norisi mazinvazīvā tehnikā, kas sekmē mazāku audu traumatizāciju un ļauj sasniegt labākus rezultātus atveseļošanās periodā.

Par mikroskopu Carl Zeiss TIVATO 700

Jaunais mikroskops aprīkots ar daudzfuncionālo un inovatīvo binokulāru tubusu, kas būtiski uzlabo redzamību un operācijas gaitas kontroli. Papildus videoattēls no integrētas kameras tiek translēts uz mikroskopa monitoru, tādējādi vizualizējot operācijas norisi visam medicīnas personālām.

Mikroskops komplektēts ar vairākām advancētām un inovatīvām funkcijām, piemēram, automātiskā balansēšanas sistēma, kas sekmē ergonomisku un mūsdienas augstākajām prasībām atbilstošu mikroskopa manevrēšanu; aktīvā vibrāciju slāpēšanas funkcija ar robotizētām kustībām u.c., kā rezultātā mikroskops ievērojami optimizē darbplūsmu un atvieglo operācijas gaitu.

Stabils un ergonomisks mobilais grīdas balsta statīvs un pilnībā digitālizētā mikroskopa iestatījumu pārvalde un iestatīšana padara mikroskopa vadību efektīvu un individuāli pielāgojamo katrai operācijai.

Mikroskopa iegādes izmaksas ir 72 600 eiro, t. sk. PVN, iekārtas iegādi finansiāli atbalstījusi arī Talsu novada pašvaldība.