Strazde

Septembra beigās tēlnieka Viļņa Titāna veidotajā dabas objektā „Zaļā saule”, kas pirms pusotra gada tika izpostīts cilvēku tīšas rīcības rezultātā, pabeigti jaunās konstrukcijas izgatavošanas un uzstādīšanas darbi. Vides objekts „Zaļā saule” veidots stilizētā saules formā un atjaunots precīzi agrākajā izskatā, un nu atkal priecē iedzīvotājus un viesus.

„Aptuveni pirms pusotra gada, kad tika konstatēts, ka vides objektu „Zaļā saule” ir pilnībā izpostījis un bojājis kāds transportlīdzeklis, to apsekoja Talsu novada Būvvalde, sniedzot norādījumus, ka nepieciešama tā demontāža un teritorijas sakārtošana. Tā kā bojātās konstrukcijas vairs nebija iespējams atjaunot, tad nonācām pie slēdziena, ka vides objekts jārestaurē atbilstoši sākotnēji izvēlētajam vizuālajam risinājumam uz esošajiem pamatiem, bet ar jauniem materiāliem. Man ir liels prieks, ka izdevies izgatavot konstrukcijas to vēsturiskajā izskatā, jo tā ir daļa no Strazdes vizītkartes,” situāciju izklāsta Ģirts Kalnbirze, Lībagu pagasta un Strazdes pagasta apvienotās pārvaldes vadītājs.

Jūlijā Talsu novada pašvaldības Lībagu pagasta un Strazdes pagasta apvienības pārvalde veica cenu aptauju un zemsliekšņa iepirkumu procedūru par „Vides objekta „Zaļā saule” atjaunošanas darbiem Strazdes pagastā”, kā rezultātā tiesības veikt vides objekta atjaunošanas darbus ieguva SIA „Pretpils” par kopējo darbu izpildes summu 18084,96  eiro ar PVN. Ņemot vērā, ka vides objekta nodarītos bojājumus radīja zināms transportlīdzeklis, tad darbi tika veikti no OCTA apdrošināšanas finansējuma.

Sākotnēji „Zaļo sauli” savām rokām darinājis Strazdes pagasta iedzīvotājs, galdnieks Ilgonis Liekmanis. Ilgonis piemiņas zīmi veidojis divas reizes – gan tās dzimšanas brīdī 1996. gadā, gan arī pēc tam, kad bija nepieciešama tās atjaunošana, 2008. gadā.

Kā pastāstīja Ivars Maķevics, Talsu novada pašvaldības Lībagu pagasta un Strazdes pagasta apvienības pārvaldes saimniecības daļas vadītājs, vides objekta nosaukums radies par godu unikālai dabas parādībai, kad saules lekšanas, vai rieta laikā, pateicoties īpašiem dabas apstākļiem virs saules vērojama zaļa gaisma.

Ar šo un citiem vides objektiem pašvaldība turpina ne tikai veidot un attīstīt vidi, bet arī radīt jaunas apskates, atpūtas un satikšanās vietas.

Esiet laipni aicināti iemūžināt sevi fotogrāfijās ar šo objektu un lielisko skatu fonā!